Декоративні садові доріжки Ні що не вічне в цьому світі. І бетонна доріжка від будинку стає непридатною і доріжки з асфальту коли-небудь прийдуть в непридатність. Її необхідно переробляти, а уламки старої просто викидати.

Але з іншого боку вони можуть стати в нагоді для прикраси ділянки. Найкраще вони підійдуть для виготовлення декоративних доріжок на садовій ділянці. У таких шматків одна сторона зазвичай буває плоскою і до того ж вони мають різноманітні форми і розміри, просто ідеальний декоративний матеріал.

Доріжки з різних за формою каменів будуть виглядати цікавіше і натуральніше, і відмінно підійдуть до інтер'єру саду, ніж ті, які викладені з однакових бетонних плиток. Але щоб підібрати уламки і скласти їх як одну картину, знадобиться велика старанність і багато часу.

Технологія викладки цілком традиційна. Необхідно в землі викопати траншею для майбутньої стежки. При розрахунку глибини розрахувати товщину бетонних шматків і глибину відсипання, виходячи з того, що верх доріжки повинен бути нарівні з землею або трохи вище. На дні траншеї можна помістити нетканий матеріал, тепер шар піску та гравію не затопить водою і не засипле землею. Контури позначити за допомогою мотузки або шланга, потім вбити в землю кілочки з прив'язаною до них тонкою мотузкою. Дотримуючись цього контуру приготувати траншею для майбутньої доріжки.

Декоративні садові доріжки
Декоративні садові доріжки


Фрагменти бетону необхідно підбирати так, щоб простір між ними було маленьким, а потім засипати це простір піском або гравієм. З часом між каменями будуть проростати бур'яни, їх можна легко прибрати. Як варіант, в такі зазори висаджується мох, але робити це треба виключно після завершення робіт. Незаповнені проміжки залишають тільки в тому випадку, якщо в подальшому планується розширити доріжку.

Існує і інша техніка створення доріжки. Можна створити враження, що вона зроблена з мармуру, але насправді рівні геометричні фігури можна видавити на незастиглому бетонної поверхні використовуючи дерев'яні рейки. Як і в першому випадку викопується стежка, і позначаються межі за допомогою кілочка і шнура. Затока, відгороджену ділянку розчином, треба розрівняти його дошкою. Далі дочекатися моменту, коли розчин трохи засохне, необхідно вдавлювати в бетонну поверхню доріжки, клиновидні планки по приготовленому малюнку, так само замість планок можна використовувати смужки зі скла. Планки витягувати тільки після затвердіння бетону.

Для посилення декоративного ефекту, ще свіжої поверхні плиток можна кілька разів нанести розчин очищеного цементу. Від дощу рекомендується прикрити бетонні заливки плівкою. І тільки коли розчин повністю застигне прибрати всі допоміжні матеріали.