Плетіння меблів з лози Плетіння – одне з найдавніших видів ремесла. Залежно від матеріалу, плетіння поділяють на кілька видів: плетіння з лози, рогози і соломи. Також окремим видом можна виділити плетіння з газетних трубочок, який зараз набирає свою популярність.

Найпоширеніший вид – це плетіння з лози. Її використовують як для плетіння великих предметів, так і маленьких.

Перед тим як починати плести лоза повинна пройти ретельну обробку.

Як вона здійснюється?

Для початку необхідно заготовити лозу. Дивлячись на те, коли була зібрана лоза, вона буде мати різний вигляд. Якщо вона була зібрана навесні або влітку на початку росту, коли тільки розпускаються бруньки, то лоза буде легко чиститися і мати гарний молочно-білий колір. А лоза зібрана осеньюю або взимку вже остаточно дозріє і буде мати хороші якості для створення з неї різної меблів. Рекомендовано заготовляти лозу саме восени або взимку. bg-mebel.ru тоді вийде хорошої якості і красивого кольору.

Після збору лозу очищають від гілочок і листя. А далі сортують залежно від розміру і якості.

Збір.

Прути, які були зібрані восени або взимку кладуть у металевий казан з кип'яченою водою і ставлять зверху гніт. Потім ставлять на вогонь і кип'ятять протягом 10 – 20 годин поки кора не почне легко відходити від стовбура. Потім їх виймають і кладуть у холодну воду. Від такого перепаду температури кора легко відокремлюється. Тільки потрібно протягом 4 годин відокремити кору інакше всі ваші зусилля і витрачений час в її проварки не будуть мати ніякої користі. Через 4 години кора знову задеревенеет і буде складно зняти її зі стовбура.

Сушіння.

Якщо не сушити лозу – є великий шанс що вона зацвіте, потемніє, покриється плямами, і почне загнивати. І якщо сушити на землі, то може бути такий же ефект. Тому сушити лозу обов'язково робити це використовуючи покривала. Потім зібрати в пучки та ставлять на освячену сонцем майданчик ще на 2-3 дні.

Інструменти.

Для того що б плести із лози потрібно мати спеціальні інструменти.

Жамки.

Вони використовуються для випрямлення і загинання лози.

Ніж.

Їм зрізають кінчики прутів, нирки, а також стругают.

Горбач.

Використовується для зрізання кінчиків лози у вже готових виробів. Також використовується садовий ніж-для зрізання тонких прутів. І ще серповидний – для більш товстих і палиць.

Паяльна лампа.

Для того, що б обпалювати ворсинки на готовому творі.

Обручі.

Вони потрібні, що б створювати кошики.

Колунки.

Їх виготовляють з твердих порід дерева, таких як: дуб, акація. Його використовують для розщеплення прутиків.

Шоф.

Їм стругают лозу і роблять з неї стрічки.

Також використовуються плоскогубці, кусачки, садові ножиці або секатор, ножівки і пилки.

Вироби з лози виглядають прекрасно і можуть прикрасити будь-який інтер'єр!