Реставрація столу своїми руками Багато людей не бажають викидати старі предмети меблів, оскільки вони є своєрідною сімейною реліквією. Якщо є можливість відреставрувати, наприклад, старий стіл, то чому б цього не зробити?

Плюс до всього, після проведення реставрації цього виробу можна отримати досить красивий предмет меблів. Старий стіл стане відмінним прикрасою сучасного інтер'єру. До того ж, таким чином можна заощадити чималу кількість грошей.

Як відреставрувати старий дерев'яний стіл?

На самому початку доведеться добре оглянути наявний предмет меблів. Для цього знадобиться обстежити всі приховані і важкодоступні його ділянки. Без цієї процедури не вийде точно визначити стан столу і скласти план з виконання реставрації.

Майже у всіх випадках перед реставрацією столу доводиться його повністю розбирати. Зазвичай обсяг роботи залежить від віку старої меблів. Іноді в реставрації взагалі немає сенсу так, як подібна робота обійдеться господареві дуже дорого і до того ж, така реставрація не буде ефективною.

Реставрація столу своїми руками
Реставрація столу своїми руками

Якщо яка-небудь деталь столу сильно зношена, можна спробувати самому зробити цей елемент меблів або ж замовити його виготовлення у професіоналів. В тому варіанті, якщо стіл не дуже зруйнований, то потрібно добре його закріпити. Під час проведення зміцнення деталей, варто підтягти кріпильні елементи, які знаходяться в розхлябаному стані. При необхідності може знадобитися і зовсім розібрати кріплення, прочистити їх і потім знову прикрутити.

У зв'язку з тим, що лакофарбове покриття на столі в більшості випадків обдирається дуже швидко, то дуже часто доводиться реставрувати саме цю частину столу. З цією метою знімається старе лакофарбове покриття зі столу. Зазвичай для цього користуються дрилем з насадкою у вигляді металевої щітки. Також можливо застосувати ще й шліфувальну машинку.

Коли поверхня повністю очищена від старого покриття, потрібно провести її знежирення. Для цього використовується м'яка ганчірка, змочена в спеціальному розчиннику.

Реставрація столу своїми руками
Реставрація столу своїми руками

Крім цього, в ремонті нерідко потребують і інші частини столу, які при необхідності можна добре проклеїти, скріпити або з'єднати між собою. На завершення на оброблені і підготовлені поверхні столу наноситься спеціальний лак для меблів. Перед початком лакування, стіл потрібно покрити морилкою. Щоб не було потьоків, рекомендується виконувати цю роботу м'яким поролоном.