Критерії підбору лічильника електроенергії. Одним з найважливіших елементів електричної мережі в будинку є лічильник, що дозволяє не тільки підраховувати кількість споживаної електроенергії, та забезпечує безпеку всієї системи.

Тому, купуючи даний прилад, дуже важливо піти до цієї процедури зі всієї серйозність, не купуючи що-небудь, тим більше те, що вже було у використанні.

Електричні лічильники сучасного типу бувають двох видів:

1. Індукційні. Дані пристрої оснащені двома котушками – напруга і струм. Обертання рухомого диска відбувається під впливом магнітного поля, що виникає між цими котушками. При збільшенні показників напруги і струму швидкість обертання диска збільшується, що позначається на показниках, відображених приладом. Індукційні лічильники відрізняються надійністю і тривалим терміном експлуатації – не менше 15-ти років.

2. Електронні. В даних пристроях передача даних по струму і напрузі здійснюється в цифрових показниках, безпосередньо в карту пам'яті. У порівнянні з індукційними приладами, електронні лічильники більш компактні, багатофункціональні і здатні забезпечити більшу точність підрахунку даних. Однак надійність подібних пристроїв не дуже висока, а ціна велика.

При виборі найбільш підходящого для себе електролічильника, потрібно звернути увагу на такі його характеристики:

1. Клас точності. Найважливіший показник для лічильника електроенергії, визначає ступінь похибки. Як правило, сучасні індукційні пристрої можуть допускати похибка в межах 2%, а електронні – не більше 1%.

2. Тарифность. Електронні прилади здатні вести підрахунок споживання енергії відразу в декількох тарифах.

3. Надійність. Головний критерій за цією характеристикою – тривалість міжповірочного інтервалу, що показує період часу між датою виготовлення лічильника і його наступною перевіркою. Це необхідно робити для того, щоб дати оцінку зношеності окремих деталей пристрою, і, якщо потрібно, замінити їх. Дані по цій характеристиці зазначаються в паспорті приладу, і в цьому відношенні більш надійними є індукційні лічильники, міжповірочний інтервал яких зазвичай дорівнює 16-ти років. Прилади електронного типу в цьому відношенні менш довговічні – до 8-ми років. Трифазні електролічильники перевіряють приблизно раз в 6-ть років: показники про цих заходах залишають на пломбах лічильника.

Критерії підбору лічильника електроенергії.

4. Однофазні і трифазні прилади. Дуже важливий критерій: тому, відправляючись в магазин, важливо знати, який саме потрібен лічильник для конкретного житла. Найбільш простий спосіб-це визначити – глянути на тип пристрою, яке застосовувалося раніше. Якщо на ньому позначена цифра 220, це вказує на однофазність приладу. Якщо ж є позначення такого плану – 220/380, значить вам потрібен трифазний лічильник.

5. Сила струму. Максимальна сила струму сучасний електролічильників – 60А. Якщо підведена потужність не перевищує показник у 15 кВт, такий прилад цілком зійде.