Арка в дверному отворі Хочеться внести різноманітність у звичний інтер'єр? Але немає бажання щось капітально ламати і перебудовувати, возитися з цеглою і брудним розчином. На допомогу прийде гіпсокартон – популярний будівельний матеріал.

Завдяки гнучкості він підходить для створення різних архітектурних форм, зокрема дверних арок. Виконати таку конструкцію можна власними силами. Однак потрібно врахувати, що арка служить прикрасою тільки високих дверних прорізів. Тому перед роботою необхідно виміряти його висоту. Якщо він менше двох метрів, то отвір збільшують, розбираючи верхню частину. По конструкції арки бувають напівкруглі і напівеліптичні. Високі прорізи оформляють напівкруглими формами, а другий варіант для широких дверей.

Вибравши відповідну модель, виконують розрахунки діаметра і висоту установки майбутньої арки. Для полегшення завдання можна зробити макет з картону в натуральну величину, тоді уявлення про конструкції будуть більш чіткими. Він стане в нагоді і для виготовлення каркасу. Каркасом служить металевий профіль. Потім електролобзиком або ножівкою з гіпсокартону вирізують деталі арки.

Монтують каркас. Вимірюють довжину отвору і відрізають профілі потрібного розміру. Закріплюють у верхній частині на саморізи. Потім кріплять такі ж деталі по обидва боки отвору. Їх довжина залежить від розмірів арки. На готовий каркас монтують гіпсокартонні заготовки. Капелюшки саморезов бажано заглиблювати, щоб спеціально не шпаклювати.

Для додання конструкції міцності і жорсткості по краях арки закріплюють вигнутий металевий профіль. Потрібний вигин отримують, роблячи надрізи по краях. Отриману дугу прикріплюють до арки саморізами.

Наступний крок – монтаж дугоподібної деталі. Вимірюють довжину і ширину отриманої конструкції і вирізують потрібну заготовку. Тепер її необхідно зігнути. Для цього гострим ножем роблять неглибокі насічки з кожної сторони листа. Листки прикладають до арки, обережно згинаючи. Нижня частина повинна точно відповідати розмірам арки, за необхідності коригують. Гіпсокартон закріплюють у центральній частині та продовжують роботи, переміщуючись до країв. Саморізи вкручують з кроком 10-12 см. У міру закріплення лист придбає потрібну форму. Закінчивши монтаж, отриману арку уважно оглядають. Виступаючі нерівності і зайві кінці зрізають ножем.

Зібрану конструкцію піддають фінішній обробці. Краю і стики заклеюють спеціальною стрічкою або скловолокнистою сіткою і шліфують поверхню. Після цього починають шпаклювати. Щоб домогтися рівної поверхні знадобиться не один шар суміші. Наприкінці обробки потрібно переконатися, що нова поверхня і інша стіна знаходяться на одному рівні. Якщо вад немає, наждачним папером проходять по арці, згладжуючи нерівності шпаклівки. Новий елемент інтер'єру готовий.