Насипні грунти Насипні грунти внаслідок переміщення шарів грунту відносно один одного. Також цей вид грунтів поширений на місцях колишніх будівель, які були знесені.

Такі грунти, злежані протягом декількох років, перемішані з піском і гравієм можуть служити хорошою основою для фундаментів.

Справа в тому, що піщані і пилувато-глинисті ґрунти при їх ретельному ущільненні здатні придбати якісні властивості і забезпечити достатню міцність підстави для фундаменту.

При будівництві доріг також необхідно стежити за якістю грунту, наявністю таких елементів, як магістральний фільтр a020 і т. д.

Якщо грунти були схильні розпушування менше 3-х років, то необхідно провести геологічні вишукування. За результатами обстеження можливе проведення наступних заходів по підготовці основи:

  • двошарове ущільнення насипних грунтів;
  • трамбування існуючого грунту важкими трамбівками з застосуванням щебеню і гравію в якості ущільнюючого матеріалу;
  • вивезення насипного грунту і заміна його на більш щільні ґрунти;
  • якщо насипний грунт якісний, то приймається рішення пристрою фундаменту без проведення додаткових робіт.
  • Для таких ґрунтів рекомендують пристрій традиційних фундаментів. Це можуть бути стрічкові, монолітні або збірні залізобетонні блоки. Для невеликих і легких будівель підійдуть і фундаменти дрібного закладення.

    Якщо брати до уваги перераховані поради, то можна бути впевненим у результаті і довговічності будівель, так як ви заздалегідь підготувалися до будівельного процесу і обрали якісні матеріали для його здійснення.