Гільйотини механічні Механічні гільйотини, або гільйотинні ножиці – це установки, призначені для розрізання заготовок із тонколистового металу. З їх допомогою можна оперативно різати сталеві, мідні, латунні, свинцеві і оцинковані вироби.

При цьому гільйотина не загинає метал і не псує крайки. Проста конструкція забезпечує ефективну і тривалу роботу верстата без необхідності в постійному техобслуговуванні.

Механічні гільйотини складаються з станини, робочого столу, приводу, фіксуючого пристрою, і ножів – верхнього рухомого, і нерухомого нижнього. Металевий лист встановлюється і закріплюється на робочому столі, після чого за допомогою ручного приводу верхній ніж опускається по напрямних і розрізає заготовку.

Максимальна товщина матеріалу, з яким можуть працювати гільйотини механічні, складає в середньому 1,2 мм для твердих металів, таких як сталь, а для м'яких (алюміній, латунь) – не більше 1,5 мм. Іншим важливим параметром верстата є максимальна ширина різу – найбільша ширина заготовки, яку можна обробити за один прохід. Від нього залежить ефективність верстата, а також габарити.

Механічні гільйотини мають ряд важливих переваг:

  • Ножичний механізм працює надійно в будь-яких умовах. Може застосовуватися на дрібносерійних і великих підприємствах;

  • Розкрій здійснюється вручну, не потрібно джерела електроживлення;

  • Надійна конструкція виконана з міцної сталі;

  • Існують різні різновиди гільйотин – шабельні, ручні, ножні;

  • Ножі виконуються з високовуглецевої сталі – вони дуже гострі і не затупляются протягом довгого часу;

  • Багато моделі комплектуються допоміжними пристроями – опорами, противагами, обмежувачами подачі.