Щебінь для облаштування дренажної подушки Щебенева подушка в дренажній системі забезпечує фільтрацію і запобігає замулювання трубчастих елементів. Правила облаштування дренажу передбачають облаштування на дні траншеї прошарку з піску і щебеню (або гравію).

Стандартний шар засипного матеріалу близько 20 див.

Зверху прошарку щебеню укладають геотекстиль, муфти, труби, облаштовують дренажні колодязі. Від використовуваного типу щебеневої засипки залежить якість відводу вологи. Щебінь отримують після дроблення штучних або натуральних кам'яних матеріалів. Розмір фракцій щебеню може істотно відрізнятися, зазвичай використовується матеріал з включенням фракцій у межах 20 – 40 мм

При створенні дренажу слід застосовувати тільки промитий матеріал. Це правило відноситься і до піску, і до щебеню. Промивка знижує рівень заливання системи. Після монтажу труб і засипки верхнього щебеневої шару, дренажну систему закривають раніше вийнятим грунтом.

Товщина верхнього шару засипки визначається якістю грунту на ділянці. Щільний грунт вимагає більш товстого шару засипки з щебеню. Обов'язковим моментом в організації ефективного дренажу є організація природного стоку води за напрямом до криниці.