М'яка черепиця тонкощі правильного монтажу Даний матеріал відрізняється вельми істотною довговічністю, особливою привабливістю, значною стійкістю до різних атмосферних впливів, можливість використання навіть на дахах з досить складною формою і, що найголовніше, відносно простим монтажем.

Однак, незважаючи на уявну відносну простоту, процес укладання такої черепиці також володіє своїми певними особливостями, нехтувати якими, звичайно ж, вкрай небажано. Адже тільки у разі грамотно виконаного монтажу, подібна покрівля може повною мірою проявити всі свої найкращі показники.

У порівнянні з більшою частиною інших покрівельних матеріалів, м'яка черепиця потребує обов'язкової наявності досить рівною суцільної основи, виконаної з гладких дощок обрізів, водостійкої фанери або OSB-плит. При цьому деревину, звичайно ж, краще всього застосовувати тільки хвойних порід, оскільки вона, як відомо, відрізняється більш високою стійкістю до гниття і вологи. Що стосується товщини у такої підстави, то вона, в даній ситуації, зазвичай безпосередньо залежить від розміру кроку між кроквами (чим рідше встановлені крокви, тим товщі має бути підстава).

М'яка черепиця тонкощі правильного монтажу
М'яка черепиця тонкощі правильного монтажу

Виконана з м'якої черепиці покрівля вимагає забезпечення досить хорошою пароізоляції і, одночасно з цим, належного рівня вентиляції. Для цієї мети, між складається з паро - і теплоізоляційних матеріалів «покрівельним пирогом» і підставою обов'язково залишають невеликий проміжок (здійснюють укладання підстави на спеціальну контррейки). Після цього проводиться облаштування безпосередньо самої системи підпокрівельної вентиляції, яка, в більшості випадків складається з певної кількості витяжних і припливних отворів і спеціальних прохідних елементів.

На поверхню основи, перед укладанням безпосередньо самої м'якої черепиці, обов'язково додатково настилається спеціальний підкладковий килим, який буде не тільки виконувати гідроізоляційні функції, але і вирівнювати саме підставу. Монтаж такої черепичної покрівлі зазвичай починається з карнизного звису, і виконується за рахунок кріплення пластин за допомогою особливих покрівельних цвяхів. При цьому укладання кожного подальшого ряду повинна проводитися таким чином, щоб він обов'язково перекривав капелюшки цвяхів на попередньому ряді.