Сухий струмок як елемент декорування дачної ділянки Сучасні власники дачних ділянок прагнуть якнайкраще прикрасити свою територію, і одним з найбільш простих способів є створення сухого струмка. Зовні він імітує пересохле русло невеликої річки, здатної ожити після першого ж дощу.

Штучний сухий струмок володіє цілим рядом незаперечних переваг:

1. Простота пристрою і невелика вартість. Зазвичай роботи по створенню сухого струмка тривають не більше 2-3 днів, з мінімальними фінансовими витратами. Цей струмок облаштовується куди довше і складніше: сюди входить і вирівнювання ландшафту, і пониження рельєфу і створення певної глибини русла.

2. Разнообразий форм. Сухий струмок не залежить від особливостей ландшафту, тому напрямок вибирається довільне, за своїм бажанням. Головне, щоб все ж таки зберігалася певна правдоподібність усієї конструкції.

3. Універсалізм. На окремих ділянках створити справжній струмок практично неможливо: у даній ситуації на допомогу приходить його суха альтернатива. Русло сухого струмка часто облаштовується в якості межі різних функціональних ділянок в саду, або для маскування не дуже слушних елементів рельєфу (наприклад, за допомогою сухого струмка дуже добре можна задекорувати дренажну канаву). Для візуального збільшення невеликого саду добре послужить сухий струмок з вузьким руслом.

4. Рослини. Оформляючи берегову лінію подібного струмка, не потрібно ретельно підбирати виключно вологолюбні рослини, в даному випадку підійдуть будь-які екземпляри, що сподобалися господарям ділянки.

5. Дешевизна змісту. На відміну від цього струмка, в даному випадку не знадобитися купівля та енергозабезпечення спеціальних компресорів, що забезпечують подачу і фільтрацію води. Сюди ж можна додати і процедури чищення цього струмка, що відрізняються своєю специфікою в залежності від сезону.

6. Безпека. Сухий струмок повністю безпечний для маленьких дітей, для яких водойма глибиною 30-40 см вже може бути небезпечним. Також ділянка не буде страждати від надлишку мошок і комарів, в достатку що розмножуються в природних водоймах.

Сухий струмок як елемент декорування дачної ділянки

7. Догляд. Сухий струмок не вимагає ніякого складного догляду, хіба що доведеться іноді рослини підрізати так русло від сміття почистити. До речі, саме русло має можливість корекції за напрямом і формі, що також дуже зручно.

Що стосується різновидів сухого струмка, то найчастіше використовується імітація водоспаду, звивистого русла, або кількох водяних потоків, то розходяться, то знову сходяться.