Як підготувати газон до зими Для того, щоб газон радував око своїми фарбами і доглянутістю, недостатньо просто доглядати за ним у період росту і цвітіння. Не менш значущою подією є зимівля, і в разі неправильної підготовки до неї можна втратити все, над чим працювали влітку.

Найважливішими етапами підготовки газону до зими є:

1. Провітрювання. Завдяки провітрювання відбувається значне зміцнення кореневищ, що дозволяє отримати хороші густі сходи навесні. Для цього восени газон в обов'язковому порядку піддають скарафикации, в комбінації з мульчуванням. Дані процедури збільшують прохідність для вологи, з одночасним підживленням.

2. Чистка. Чистота для газонів важлива не тільки в період росту і цвітіння, але і в зимове міжсезоння. Даний захід не представляє особливої складності, і здійснюється за допомогою садової мітли. Прибраний на зиму газон має охайний вигляд, а навесні більш інтенсивно буде сходити: ніяка опале листя чи сміття не стануть перешкодою.

3. Підживлення. Заходи по внесенню осінніх добрив є не менш важливими, ніж аналогічні весняні або річні. Особливо це корисно для багаторічних рослин, що зимують на ділянці: для їх підгодовування застосовуються фосфатні і калійні добрива. Завдяки осінньому удобрення відбувається зміцнення кореневих систем і стимуляція росту бічних відгалужень. Фосфати найчастіше містяться у комплексному осінньому добриві, кістковій муці і суперфосфатах. Для збагачення калієм найчастіше застосовують сульфати калію і осінні набори. Іноді на зиму може вноситься і азот, що дозволяє подолати наслідки посухи: це зазвичай проявляється в появі просвітів. Однак слід пам'ятати, що азот додається не пізньої осені, а ранньою, щоб дати можливість подпитанным рослинам набрати чинності. Перед здійсненням підживлення газону на зиму його потрібно полити, при чому рясним чином. Коли трава підсохне, можна вносити добрива.

Як підготувати газон до зими

4. Полив. Після того, як літній сезон завершився, газон не припиняють поливати, аж до настання перших заморозків. При цьому якщо у вересні ця процедура відбувається з частотою 1 раз/тиждень, то починаючи з жовтня – 1 раз/2 тижні.

5. Відновлювальні процедури. Як правило, з настанням осені особливо помітними стають ті місця на газоні, які потребують реставрації. Для цього вся площа ділянки обробляють фунгіцидами, попередньо засіявши залисини насінням трав, або покривши їх дерном.