Що таке портландцемент Не кажучи вже про те, що цемент використовується при замішуванні багатьох будівельних розчинів, призначених для скріплення найрізноманітніших будівельних елементів.

До речі, основними споживачами цементної продукції, крім будівельної галузі, є газова і нафтова промисловість.

Але все ж саме в будівництві цемент відіграє одну з найголовніших ролей – будівельні матеріали, що мають в основі цемент, замінюють і дороге дерево, і цегла, і вапно.

Різновидів цементу багато, все залежить від добавок у складі. Наприклад, велике поширення отримав портландцемент – речовина, затвердевающее на повітрі і у воді, яке проводиться з клінкеру шляхом випалу.

На відміну ж від клінкеру, до портландцементу додається гіпс, який трохи збільшує час схоплювання розчину для того, щоб був час підправити шар при необхідності.

Для виробництва портландцементу використовуються різні варіанти природного сировини, але найчастіше це глинистий або карбонатна порода. В заміс йде у певному співвідношенні (строго регламентованому) деякі відходи різних виробництв – наприклад, доменні або белитовые шлаки, зола, відходи від виробництв, в яких задіяні горючий сланець, глинозем і так далі.

А також третя складова портландцементу – коригуючі добавки, які забезпечують необхідну в'язкість і інші важливі характеристики.

Як уже зазначалося, основний компонент при виробництві портландцементу – сировина карбонатних порід – це може бути вапняк або вапняковий туф, крейду, мергель, ракушняк тощо.

Бажано, щоб в породі містилися і глинисті речовини (гіпс, доломіт), адже в будь-якому випадку при замісі портландцементу глина в тій чи іншій мірі додається завжди.

Сировина глинистих порід є відмінним матеріалом для портландцементу. У виробництво йде глина суглинок, сланець і лес.

Головне, щоб у складі баланс силікату і глинозему.

У будь-якому випадку сировина повинна бути максимально однорідним, без великих уламків порід і зерен, які ускладнять наступний випал (для цього перед завершальною процедурою проводиться помел).

Випал нерівномірний погіршить якість готового портландцементу. Якщо Вам потрібно cemtown.ru хорошої якості, рекомендуємо звернутися в компанію ТОВ ВосЦемент, яка добре зарекомендовада себе на ринку сипучих матеріалів. Основна спеціалізація - продаж цементу в Москві і області.