Бруківка Бруківка в даний час виготовляється з розчину цементу, піску і води, в який додаються різні модифікуючі добавки та барвники. Від основних інгредієнтів залежать довговічність і зносостійкість бруківки, а колірні пігменти впливають на колір готових елементів.

Виготовлення

Раніше бруківка виготовлялася шляхом обробки твердих гірських порід, наприклад граніту та базальту, які служили не одне століття. Але зараз дані матеріали рідко застосовуються для мощення через свою високу вартість і складність обробки.

Ні один будівельний матеріал, що застосовується для благоустрою доріг і площ, не відрізняється такою різноманітністю форм, розмірів і кольорів, як бетонна бруківка. Бруківка дозволяє професійним дизайнерам і власникам заміських ділянок втілити будь-яку ідею щодо оформлення, розмежування прибудинкової території.

Бруківка стійка до високих навантажень, до хімічних речовин, не боїться негативного впливу навколишнього середовища, і прослужить не один десяток років без зміни свого зовнішнього вигляду і експлуатаційних властивостей.

Бруківка
Бруківка

Цей матеріал широко поширений ще завдяки тому, що на доріжці, вимощеній бруківкою, не утворюються калюжі, а в зимовий час – полій, завдяки тому, що укладання елементів бруківки виконується на пісочну основу, куди і йде вся надлишкова волога.

Брущата доріжка або бруківка не є жорсткою конструкцією, кожен її елемент здатний рухатися самостійно. Це дозволяє покриттю зберігати свою цілісність і не просідати навіть на м'яких грунтах.

Укладання

Бруківка
Укладання бруківки також не доставляє великих проблем, її можна довірити як професіоналам, так і виконати самостійно. А ремонт ділянки, викладені бруківкою, доступний навіть новачкові, так як здійснюється шляхом заміни одного елемента на інший за допомогою простого підручного інструменту.

Єдиним недоліком даного будівельного матеріалу є його висока вартість порівняно з іншими дорожніми покриттями, але вона з лишком окупається завдяки вищеперелічених переваг бруківки.