Штукатурка під мармур як варіант оздоблення інтер'єру Вперше мармурову крихту для обробки стін застосували багато століть тому в Стародавньому Римі. З тих самих пір спосіб застосування крихти, мармуру для інтер'єрних рішень залишився практично незмінним.

Основними складовими суміші є мармурова мука і вапно, які дають дуже міцну штукатурку, яка передає красу мармуру.

Суміш для штукатурки та її завдання

У разі, якщо буде потрібно обробляти фасад будівлі мармурової штукатуркою, то замість вапна необхідно буде ввести до складу суміші акрилові смоли, які, однак, погіршують естетичну якість матеріалу. Кожен раз перед оздоблювальними роботами слід випробувати суміш на невеличкій ділянці, щоб оцінити очікуваний результат.

Іноді домовласники вважають за краще самі робити ремонт в квартирі, і тоді уміння готувати матеріали для декору квартири буде не зайвим. Для суміші слід взяти мармурову крихту об'ємом 1100 мл, гашене вапно таким же об'ємом, міцного мильного розчину 30 мл лляної олії 360 мл, води 180 мл і пігмент. Всі інгредієнти добре перемішуються до отримання однорідної маси.

Перед нанесенням шару штукатурки обов'язково слід грунтувати поверхню стіни для поліпшення адгезії наноситься суміші. Щоб отримати більш ефектну поверхню стіни, можна додати до складу суміші перламутр або блискітки. Після того, як шар мармурової штукатурки добре висохне, його варто покрити шаром спеціального лаку або воску для поліпшення якостей експлуатації.

Характеристики мармурової штукатурки

Штукатурка під мармур як варіант оздоблення інтер'єру
Дизайнери інтер'єрів кажуть, що немає іншого способу обробити стіни більш вишукано і благородно, чим покрити їх штукатуркою під мармур. Результат може виглядати вишукано і благородно, навіть якщо квартира оформлена в стилі «модерн». Готові суміші мармурової штукатурки, пропоновані на ринку, можуть бути всіляких відтінків і тонів, які підбираються за бажанням споживача. Стіни також можна обробити у вигляді картин, композицій або орнаментів.

Крім високих естетичних характеристик, штукатурка володіє вологостійкістю і здатна протистояти механічним навантаженням. До переваг такого виду обробки відноситься довговічність покриття і тривале збереження кольору.

Оскільки така штукатурка є екологічно чистою, то вона підходить для використання при ремонті дитячих приміщень.

Склади, які можна придбати в магазинах, що мають різні наповнювачі, що дозволяють створити будь-які, самі несподівані інтер'єрні варіанти як всередині, так і зовні приміщень.