Заміна проводки В кожній квартирі, як правило, ремонт проводиться раз на три або п'ять років. У більшості випадків ремонт проводиться косметичний і він включає в себе: заміну покриття підлоги, стелі і стін, заміну карниза, плінтусів, розеток і освітлення.

Якщо у вас виникло бажання провести ремонт у всьому будинку, або ви переїжджаєте в новий будинок, то краще всього провести заміну проводки.

Причини необхідності заміни проводки

Багато хто може задатися питанням, навіщо проводити заміну наявної проводки на нову, якщо вона і без цього чудово справляється з усіма покладеними на неї завданнями. Відповідь на це питання досить простий, якщо подумати, то висновок можна буде зробити наступний, що проводка в будинках, побудованих ще в минулому столітті, просто не призначена для тих цілей, для яких ми зараз використовуємо.

Раніше навіть і не припускали, що в будинку буде використовуватися так багато різної техніки, бо проводка має слабку пропускну здатність, значно нижче споживаної потужності усіма нашими електроприладами.

До того ж у більшості будинків проводка була виготовлена з алюмінію, а це не найкращий матеріал, який має цілий ряд мінусів. До речі, термін служби проводки з алюмінію становить 30 років, втім, заміну найкраще провести трохи раніше, ніж мине цей термін, тільки так можна гарантувати подачу необхідної напруги і, отже, продовжити своїм електроприладів життя.

Заміна проводки
Заміна проводки

Рекомендації фахівців

Найкращим варіантом для проведення є багатожильний мідний кабель. Основне його якості, це міцність. Швидше за все, багато хто стикався з проблемою, коли при включенні розетки або вимикача обламывалась жила кабелю, з мідним кабелем такого просто не може відбутися.

До того ж мідний кабель володіє прекрасною пропускною здатністю і більш тривалим експлуатаційним терміном. Для освітлення найкраще застосовувати багатожильний мідний кабель в 1,5 квадрата, а для розеток в 2,5 квадрата.

Заміна проводки
Крім того, краще щоб кабель мав подвійною ізоляцією. А якщо в будинку присутній заземлення або ви хочете зробити його самостійно, то варто придбати потрійний кабель, зі спеціальною жилою, призначеної для заземлення.

Перед проведенням роботи по установці, необхідно створити проект та дизайн кімнат, як вони будуть виглядати після ремонту на основі цього проекту і буде відбуватися розведення проводки, щоб точно знати який кабель і куди необхідно протягнути, також ви будете знати, де краще розмістити розетки і вимикачі. Вимикачі за нормами повинні встановлюватися на 85 см від підлоги, а розетки на 30 см. До одного кабелю з 2,5 перерізом можна підключити до 5 розеток.