Як відкрутити болт прикипевший Виробляючи дрібний домашній ремонт, іноді доводиться стикатися з ситуаціями, коли болти або гайки не хочуть відкручуватися, через рясної корозії і прикипання.

Якщо продовжити докладати значні фізичні зусилля, це може призвести до поломки інструменту, або «облизыванию» поверхні кріплення.

Щоб впоратися з цією проблемою, існує кілька слюсарних рецептів:

1. ВД-40. Завдання даної рідини – проникати в різьбові з'єднання і руйнувати на них корозію. Для цієї мети може підійти також гас, оцет, олейные кислоти. Є навіть думка, що в ролі допоміжної рідини в цьому випадку може виступити кока-кола. У будь-якому випадку, одну з вищезгаданих рідин потрібно нанести на закипілий болт, після чого обстукати його за допомогою молотка. Це дасть можливість речовини краще проникнути у всі різьбові канавки. Почекавши кілька хвилин, можна відновити спроби відкручування болта.

2. Сірчана кислота і цинк.Воском або пластиліном виліплюється височина навколо головки болта. В отриману посудину наливають сірчана кислота і невеличка частка цинку. В такому стані закипевшее з'єднання потрібно залишити на 24 години.

3. Нагрівання. Можна також спробувати нагріти піддається кріпильний елемент за допомогою паяльника, або газового пальника. Цей вплив призводить до руйнування окалини й корозії, при цьому відкручування треба проводити, поки болт не охолов. Для цього найзручніше скористатися накидним ключем.

4. Обстукування. Ця проста операція здатна порушити структуру корозії: для цього за допомогою молотка наносяться несильні, але акцентовані удари по всіх гранях. Також можна випробувати метод розгойдування, або наставку, прикладене до граней, з подальшим постукування по напрямку обертання.

Як відкрутити болт прикипевший

5. Важіль. Даний метод застосовується при відкручування автомобільних болтів. Для цього використовується трубка, надівається на ключ отриманий важіль здатний створити дуже велике зусилля, і відкрутити різьблення. Головне в цьому випадку – зірвати її, а далі можна виробляти відкручування і без важеля.

Якщо ніякі способи не спрацювали, доведеться зрізати головку болта болгаркою, з серцевину висвердлити свердлом про металу. В якості профілактики подібних ситуаціях потрібно на будь-які різьбові з'єднання наносити солідол, графітову мастило або моторне масло.