Ергономіка спальні - корисні поради Зараз до спалень відносяться не тільки як до приміщення, де можна виспатися. У спальні можна усамітнитися: залишитися один на один з власними думками, в цій кімнаті починається наш день і закінчується.

Ясна річ, що в цій кімнаті важливо зробити комфортний і приємний оку інтер'єр. Прочитавши цю статтю, ви зрозумієте основні правила ергономіки для спальні, завдяки яким дане приміщення буде максимально зручним. А якщо вам необхідний ремонт, з цим допоможуть фахівці компанії "Південь-Буд Ремонт", до яких можна звернутися за наступним посиланням - http://yugstr.ru.

Ергономіка спальні - корисні поради

Практичність і дизайн

По суті, не саму головну роль відіграє вибраний для спальної кімнати, інтер'єр. Це може бути прованс, арт-деко, модерн і так далі, важливо, щоб приміщення було зручним. Залишіть вільний простір, який забезпечить легке пересування по кімнаті, щоб стулки шафи і двері могли вільно відкриватися. Простіше кажучи, якщо ви працюєте над інтер'єром, то необхідно подбати не тільки про наявність тієї або іншої меблів, але і про те, щоб господареві в конкретній кімнаті було зручно, адже не можна жертвувати комфортом заради стилю.

Зберігаємо вільний простір

Тут варто звернути увагу на важливий рада – меблі слід добирати таких розмірів, щоб вона відповідала розмірам самої кімнати. Наприклад, немає сенсу встановлювати в маленькій кімнаті величезне ліжко, яка не тільки буде виглядати неприродно, але й забере багато вільного місця. Оптимальний варіант для невеликої по площі спальні – класична двоспальне ліжко. Пам'ятайте, що з обох боків ліжка необхідно залишити вільне місце для комфортного переміщення. Оптимальний показник – від 70 до 80 см, що важливо в умовах невеликої спальної кімнати.

На думку фахівців, особливу увагу слід приділяти проходах у кімнаті: вони повинні бути рівними, щоб зібратися на роботу або підготуватися до сну можна було без зайвих віражів. Особливо це грає велику роль, коли спальня обставляється для літніх людей.

Як вибрати меблі

Як було сказано вище, розміри меблів повинні відповідати розмірам самої спальної кімнати. Якщо це маленька спальня, то немає сенсу встановлювати в ній величезний шафа або тумби, які мало того, що не вмістять в себе багато предметів, але і «з'їдять» корисний простір. З цієї причини, оформляючи маленьку за габаритами кімнату, рекомендується задіяти вбудовані моделі меблів. Наприклад, замість тумбочки відмінно буде виглядати банкетка або пуф, адже на нього завжди можна покласти якісь речі або присісти, щоб одягнутися.

У тому випадку, коли в інтер'єрі спальні вже встановлені великогабаритні предмети меблів, не рекомендується залишати їх навпроти ліжка або таким чином, щоб вони перекривали собою світло. Їм слід відводити таке місце, щоб, коли ви лежали на ліжку, вони не кидалися вам в очі. Хорошим рішенням буде те, якщо подібна меблі має аналогічний з оздобленням колір.

Як поставити ліжко

У разі, коли приміщення є витягнутим у довжину, рекомендується встановлювати ліжко перпендикулярно стіні. Варіант установки ліжка під вікном, – залежить тільки від вас, проте, якщо це буде заважати сну або зовсім є протяги, то краще вибрати інший спосіб розташування. Ідеальний варіант – ліжко має стояти паралельно вікну або її ногах повинна «дивитися» у віконний отвір.