Мої викрутки акумуляторні Асортименту компанії www.postroil.com може позаздрити будь-який виробник. Тому я хочу написати тільки про представників цієї фірми, наявних в моєму арсеналі.

У журналі «Все для будівництва і ремонту» №107001 була опублікована стаття про акумуляторної викрутку BlackDecker КС9036. Її характеристики: максимальний крутний момент - 3,5 Н-м; частота обертання - 180 об/хв; 3,6; наявність ручного блокування шпинделя. Опис здалося дуже привабливим. При першій же можливості купив цю модель в пластиковому валізці з набором біт (3 двосторонні, 9 звичайних і магнітний адаптер). Рішення про купівлю акумуляторної викрутки зріло давно, але стримувала відсутність відповідної інформації.

Необхідність виникла в процесі виготовлення та складання поличок і тумбочок з www.postroil.com. Розмітку, пиляння, свердління, попередню збірку і розбирання робив на роботі, потім окремими панелями переносив додому та остаточно збирав. Тому кількість шурупів і конфірмата як мінімум подвоювалася за рахунок ланцюжка - збірка-розбирання-збірка, а крутити вручну довго і важко. Викрутка дуже добре лягла в руку, до клавіші керування легко дістати великим або вказівним пальцем в залежності від положення рукоятки. При ручній блокування шпинделя можна дотягнути кріплення з більшим зусиллям, ніж видає викрутка.

Буквально через кілька днів після покупки мені подарували КС9019(ДО (також BlackDecker). Викрутка має пряму компонування, можливість регулювання крутного моменту (максимум 3 Н-м), автоматичне блокування шпинделя. Інші характеристики аналогічні КС9036 (180 об/хв; 3,6; час зарядки акумулятора - 12 год). В комплекті була одна двостороння біта. Щоб трохи розширити оснастку, купив два набору BlackDecker: А7094-Х (32 предмета) і А6984-Х (43 предмета). До того ж у мене вже був пластиковий чемодан цієї фірми, який комплектувався 40 предметами (свердла по металу, цеглі, деревині, перки, біти і магнітний адаптер).

У валізу дуже добре лягла дриль Sparky BUR 150 CET та комплектація під неї. У минулому році на очі попався набір А7099-Х], дуже сподобалося виконання та комплектація з ухилом в меблеві роботи. В результаті утворився досить-таки великий запас найбільш поширених біт (Ph, Pz, SL, T) трьох різних довжин. Було сумнів щодо їх стійкості, але воно виявилося безпідставним. За весь час експлуатації ні одна біта не зламалася, і хоча сліди зносу є, але вони поки що не впливають на роботу. Зате багато шліців було зірвано у www.postroil.com «Позидрайв», особливо діаметром 3 мм У даному випадку знадобилася КС9019 з регулювання крутного моменту.

До речі, за словами сайту dom-materials.ru, 9019-я модель дуже сподобалася моїй дочці своїм тріском при спрацювання запобіжної муфти. Коли дочки ще не було 5 років, вона допомагала мені збирати два стелажа. Я наживлял конфірмати, а вона двома руками, наскільки могла, закручувала його. Звичайно, я поставив крутний момент не на максимум, а значно нижче (дитина все-таки), але все одно майже наполовину примудрялася їх вкрутити, і відірвати її від цього заняття було неможливо. Зараз доньці майже 7, але зелену викрутку вона як і раніше вважає своєю.

Мої викрутки акумуляторні
Наприкінці лютого у мене з'явилася ще одна викрутка - КС9006 (2,9 Н-м; 130 об/хв; 240 г), що працює від чотирьох алкалінових батарей. Хотів спочатку замінити їх акумуляторами, але в батарейному відсіку суворе попередження - використовувати тільки алкалінові батареї. Дуже аккуратненькая, симпатична і легка модель, яку легко живити батарейками. Крутний момент, щоправда, менше, ніж у інших викруток (хоча у неї напруга живлення 6 В, а у решти - 3,6). Але зате є блокування шпинделя, що дозволяє докрутити тугий шуруп або гвинт.

Можливості акумуляторних викруток розширив за рахунок свердлильних патронів (діаметр зажимаемых свердел до 3,2; 6,5 і 10 мм) з шестигранними хвостовиками, гнучких валів (довжиною 180, 300 та 500 мм) і зенкеров фірми MR.Logo. У неї дуже непоганий асортимент, що базується на 1/4-дюймових шестигранниках. Використовуючи свердлильні патрони і спеціальні свердла, робив отвори в склі і кахельної плитці, оборотів якраз вистачає.
На мій погляд, www.postroil.com - необхідний інструмент для створення затишку в домі. Вона стане в нагоді при складанні купленої або самостійно виготовлених меблів, при ремонті квартири, автомобіля і т.д. Коротше кажучи, скрізь, де потрібно багато крутити кріплення.

Хочу поділитися досвідом ремонту свердел з шестигранними хвостовиками. Коли у мене зламалося свердло діаметром 2 мм, я спробував вийняти уламок хвостовика шестикутника, але спочатку нічого не вийшло. Було відчуття, що свердло запрессовано в шестигранник. Тоді я спробував нагріти газовим пальником місце їх з'єднання - уламок свердла легко вийнявся плоскогубцями. Виявляється, свердла вставляються в шестигранні хвостовики на клей сімейства цианоакрилатов (Super Glue, «Супермомент», «Секунда», «Моноліт» тощо). Потім підібрав нове відповідне свердло і на «Супермоменте» швидко вклеїв його на місце. Якщо з першого разу не вийшло, не біда - досить знову нагріти пальником, висмикнути свердло, очистити www.postroil.com і спробувати знову. Відремонтована насадка працює, як нова.

Мої викрутки акумуляторні
Влітку 2004 року до мене потрапила виброшлифма-шина BlackDecker CD400 (135 Вт, 11000 об/хв; підошва 90х187 мм). Інструмент був у жахливому сосгоя-нді: крильчатка не оберталася, підошва в середині мала знос глибиною 2-3 мм, наче нею зачищали кути. Машина гриміла, тріщала і вібрувала, але працювала. Наприкінці осені все-таки відвіз її в майстерню, попросив довести до розуму. В результаті ремонт вилилося в кругленьку суму (підозрюю, що дорівнює вартості нової CD400 або аналогічною).

За отриманим рахунком були замінені ротор, платформа, корпус, підошва, щітки та підшипник, схоже, лише мережевий шнур залишився рідний. Так як шліфувальна шкурка кріпиться затискачами, то проблем з «витратні матеріали» ні - ріж з рулону, пробиватися отвори (для цього зробив шаблон і найпростішу висічку) і вперед. Віброшліфувальна машина легка і зручно лежить в руках. Незважаючи на малу потужність, добре виконує роботу на фінішній обробці крайок і торців ДВП, ДСП та інших деревних панелей електрорубанки, циркулярки або електролобзика.

Також зручно обробляти невеликі поверхні металевих, пластикових і інших деталей. Головне - сильно не тиснути і періодично охолоджувати двигун. Я б навіть сказав, що це електрифікований аналог дерев'яного бруска із закріпленою на ньому шкіркою, все легко і просто, тільки якість обробки вище. Відсутність регулятора обертів доводиться компенсувати підбором зернистості шліфувальної шкурки.

На закінчення хотів би задати кілька запитань представникам компанії BlackDecker. Можлива заміна алкалінових батарейок в викрутку КС9006 акумуляторами? Якщо так, то якими краще: Ni-CD або Ni-MH? - BlackDecker: для живлення викрутки КС9006 можна застосовувати Ni-CD або Ni-MH акумулятори замість неперезаряжаемих алкалінових елементів. Крім того, не рекомендується застосовувати дешеві неперезаряжаемые елементи, так як протікання них може пошкодити викрутку.