Розчинозмішувач примусової дії Проблема, що стосується технології змішування різних компонентів, досить складна.

Треба мати на увазі наступні чинники: залежність результату від властивостей суміші і самого її складу, час перемішування і особливості конструкції обладнання, на якому це все здійснюється.

Будь-який виробник подібної будівельної техніки ставить за мету забезпечити за допомогою її однорідність одержуваного розчину.

Функції його розрізняють: є бетонозмішувачі, так і розчинозмішувачі.

Змішувачі розчину («розчинозмішувачі») приймають вже готовий будівельний розчин, доставлений транспортом, і зберігають його до необхідної консистенції.

Його маса постійно циркулює в барабані, не змінюючи свого стану і температури, вона завжди буває готової до використання. У міру потреби, будівельний розчин звідти можуть потроху виймати, але процес перемішування та підігріву триває без зупинок. Розчинозмішувач не замінимо на будівництві і при холодній погоді, що випливає з усього вищесказаного.

Таке обладнання може працювати як в циклічному, так і в безперервному режимі.

Особливо виділяють растворосмеситель примусової дії. Вона може згодитися на таких об'єктах, де є потреба періодичної зміни будівельних сумішей або марок бетону. Тривалість циклу обладнання даного виду піддається регулюванню. Попередній заміс вивантажується, після чого приступають до нового.

Коли робота ведеться безперервно, завантаження і перемішування поєднуються по часу, а готовий розчин, що пройшов через змішувач, витісняється до розвантажувального отвору. Такий вид техніки застосовують на великих будовах, коли потрібні великі партії розчинів (або якщо не потрібна зміна марки бетону).