Технології проектування ландшафтного дизайну Людина ще здавна почав перетворювати світ навколо себе для забезпечення затишку і комфорту. Це стосується в першу чергу житла людини. Однак ділянку, на якій стоїть будинок, не може бути пустирем.

Тільки тоді, коли територія оформлена, приведена в порядок, вона приносить не тільки естетичне задоволення господарям будинку, але і стане відмінним місцем проведення сімейного дозвілля і відпочинку.

Дизайн ділянки передбачає комплекс спеціальних процедур, спрямованих на благоустрій ландшафту. Остаточний вигляд ділянки буде залежати від того, яким його бачать господарі будинку. Чи буде він виконаний у певній стилістиці (японська, китайська, англійська або французька), якого ефекту хочуть домогтися господарі, наприклад, буде він таємничим, елегантним, але простим у виконанні, чарівним.

Проектування ландшафтного дизайну

Найпершим етапом у створенні красивого ландшафту стає його проектування. Це найбільш важливий етап, який вимагає великої попередньої підготовки. Проектування дизайну ландшафтів починається з глибокого вивчення особливостей ділянки. Фахівці з ландшафтного дизайну обов'язково виїжджають на місцевість. Якщо ділянка великий, то геодезисти роблять топографічну зйомку ділянки. В результаті даної зйомки на карту місцевості будуть нанесені всі основні показники ділянки – підйоми грунту, точні розміри будівель, які розташовуються на ділянці, зазначаються місця, де ростуть дерева. Також позначаються всі інженерні системи, які проходять через ділянку, в тому числі проходять електрокомунікації, майбутня дренажна система і система поливу.

Якщо ділянка невеликих розмірів, то достатньо звичайних вимірів меж території. Крім того, бажано, щоб під рукою у фахівців були фотографії цієї ділянки.

Технології проектування ландшафтного дизайну
Технології проектування ландшафтного дизайну

Важливим є розміщення рослин. Вони повинні розташовуватися групами, які сформовані за видової приналежності. В одній композиції повинні розміщуватися рослини одного виду або споріднені види цієї рослини. Фахівці часто при проектуванні майбутніх клумб або квітників уникають прямих ліній, так як вони виглядають природно. Важливо домогтися гармонії і при цьому дотримуватися правила функціональності – акцент на доріжках, фонтани, камінні, які не просто виділять окремі елементи ландшафтного дизайну, але і сприяють комфортному пересуванню в нічний час доби.

Нинішні технології проектування дозволяють побачити кінцевий результат ще до початку робіт. Завдяки новим програмам ландшафтні дизайнери можуть провести віртуальний тур майбутнього саду і наочно продемонструвати замовнику підсумковий результат, якого вони хочуть досягти.