Фарбуємо стіни за всіма правилами З появою на будівельному ринку великої множини різноманітних фарб, обклеювання шпалер стала не такою актуальною та модною, як фарбування стін. Все частіше люди, які мають середній достаток, вибирають саме другий варіант.

І тут немає нічого дивного, адже цей вид опоряджувальних робіт не спустошить до межі кишеню споживача. Вартість фарб з часом дешевшає. Це пов'язано з їх популярністю. А як відомо, все те, що набирає обертів в продажах, з часом дешевшає.

Отже, зупинившись на такій обробці, як фарбування стін, варто детально розібрати весь хід робіт – від початку і до завершального етапу.

Підготовка стін до фарбування

Перш ніж пофарбувати стіни, потрібно їх ретельно підготувати. Фарби не здатні приховати навіть дрібні дефекти стін, тому слід серйозно підійти до даного питання.

Все повинно бути ідеально рівним, тому стіни в першу чергу обштукатурюють. Варто приділити увагу тому факту, що в штукатурці міститься луг, тому фарбу потрібно купувати ту, яка не містить розчинник.

Другим шаром наноситься грунтовка. Щоб не розчаруватися в якості, варто купувати акрилову. Саме акрилова грунтовка містить антибактеріальний складу. Вона проникає глибоко в пори стін та дезінфікує їх. Така інформація особливо актуальна для власників приміщень з підвищеною вологістю.

Останній крок перед нанесенням фарби – це шліфування. Для зачистки залишилися крапель потрібно використовувати нейлонову щітку. Вона груба, тому відмінно зачищає нерівності.

Фарбуємо стіни за всіма правилами
Фарбуємо стіни за всіма правилами

Вибираємо відповідну фарбу

На ринку представлений широкий вибір фарб. Розглянемо найбільш актуальні з них:

1. Водоемульсійна фарба. На сьогоднішній день, напевно, це самий популярний вид фарб. Водоемульсіонка має ряд переваг над іншими. По-перше, вона не має запаху. По-друге, фарба абсолютно не токсична, що дуже важливо при фарбуванні стін у дитячій кімнаті. І, по-третє, цей матеріал дуже швидко висихає і дозволяє стінам дихати. З мінусів, варто сказати, що водоемульсійну фарбу можна використовувати на зовнішніх стінах. Тільки всередині приміщення.

2. Масляні фарби. Цей вид фарб вже давно зарекомендував себе, як дуже стійкий матеріал. Спираючись на це якість, олійну фарбу найкраще використовувати для фарбування вуличних стін. Найбільший мінус – це специфічний і різкий запах, який після висихання зникає.

3. Мозаїчна фарба. Досить новий матеріал на будівельному ринку. Фарба виготовлена на водно-акриловій основі і має різнобарвну пігментацію. Звичайним валиком її не наносять на стіну. Тут знадобиться спеціальний пістолет, який розбризкує мозаїчну фарбу. На місці нанесення залишаються бульбашки, які потім лопаються і перетворюються в красивий візерунок, що нагадує гранітний камінь. Така фарба також, як і водоемульсійна, не має запаху.

4. Структурні фарби. Головна «фішка» такого виду фарб – це рельєфність. Щоб домогтися такого ефекту, до складу матеріалу додають пісок або волокна. Головні переваги структурних фарб – це екологічність, стійкість і неповторний стиль.

5. Водостійкі фарби. Використовуються для фарбування зовнішніх стін або стін, які перебувають у приміщеннях, що мають підвищену вологість. Матеріал має специфічний склад. Головний компонент – це фунгіциди. Вони борються з грибком і цвіллю.