Особливості фарбування меблів Якщо ви помітили, що меблі, з роками втрачає свій зовнішній вигляд, декоративні властивості, зношується, виглядає вже не так добре, то не поспішайте відразу в магазин за новими речами.

Можливо, у вас вийде заощадити за рахунок оновлення меблів своїми руками? Спробуйте вдихнути в старі речі нове життя. У цій справі вам допоможуть подальші інструкції.

Залежно від кількості і обсягу меблів, потребує ремонту, по часу виконання роботи – можна орієнтуватися приблизно на один робочий день, не рахуючи часу, який буде потрібно для висихання фарби. Так само, приймайте до уваги швидкість, з якою ви будете виконувати роботу.

Вибір фарби і грунтовки, повністю залежить від ваших фінансових можливостей, так що по грошах, необхідну суму вирахувати досить складно.

Щодо вашої кваліфікації і навичок, для фарбування меблів достатньо буде початкового рівня, оскільки робота не вимагає особливого професіоналізму або освіти.

При підготовці до роботи, не забудьте про основних матеріалах, які вам потрібні, а саме – наждачний папір, набір кистей, грунтовка і акрилова фарба для дерева на основі води, і неодмінно - дизайнерські ідеї.

Отже, ось поетапна інструкція по фарбуванню:

1. Етап перший. Насамперед, з поверхні, на яку буде нанесена фарба, потрібно зняти всі знімні деталі і ручки, якщо такі є. Потім, за допомогою кисті, наносимо на поверхню ґрунтовку на водній основі і чекаємо повного її висихання.

2. Етап другий. Після цього, йде процес нанесення акрилової фарби на основі води. Робиться це за допомогою пензля. Після того, як перший шар фарби висохне, нанесіть другий шар.

3. Етап третій. Після того, як ви переконаєтеся, що фарба, нанесена на меблі, просохла, можна поставити на місце всі знімні деталі і ручки. Все, роботу можна вважати завершеною.

Кілька корисних порад

У тому випадку, коли ви працюєте з меблями, на поверхню якої вже раніше наносилася фарба, перед роботою потрібна додаткова підготовка. Візьміть наждачний папір і ретельно видаліть стару фарбу, вимийте і додатково прогрунтуйте поверхню, якщо це потрібно. Це робиться для того, щоб поверхня була гладкою, і робота по фарбуванню була виконана більш якісно. Таким способом ви зможете уникнути дефектів на пофарбованій поверхні.

Після того, як ви скористаєтеся кистями для нанесення фарби, ретельно їх промити теплим мильним розчином. Потім додатково замочіть їх на добу в чистій воді. Це дозволить використовувати їх в інший раз.

Рекомендується користуватися саме акриловими фарбами на водній основі, по тій простій причині що вони висихають набагато швидше і мають не таким сильним запахом як фарби з розчинником.