Як вибрати фільтр для басейну Обладнання басейну на своїй дачній ділянці робить його набагато більш зручним для відпочинку: тепер не потрібно витрачати час і кошти на поїздки до найближчої водойми.

Для того, щоб водні процедури в штучному водоймищі завжди були приємними, дуже важливо підтримувати чистоту води: для цього у продажу пропонуються різні фільтраційні системи. З їх допомогою вода в басейні підтримується в чистому і незабруднені стані.

Фільтри для басейну представлені в досить великому модельному різноманітності, але в цілому їх можна розділити на три групи:

1. Діатомові. Найдорожча і ефективна різновид фільтраційної системи для штучних водойм: вони в змозі відсіювати частинки діаметром 3-4 мкн. Фільтри даних пристроїв містять спеціальну суміш, що містить водний кремнезем і відкладення придонних рослин. У процесі обслуговування проводиться чистка картриджів, що проводиться спеціалізованими фірмами: справа в тому, що добуваються відходи володіють високою токсичністю і підлягають спеціальному знищення. Ціна на діатомові фільтри досить висока, що пояснює їх невисоку популярність серед населення, незважаючи на високу якість очищення води.

2. Картриджні. Досить поширена різновид водного фільтра, що володіє хорошою ефективністю очищення води при середньому рівні собівартості. Система здатна уловлять сторонні частинки розміром від 5 мкн за допомогою поліестерових пластин. Картріджний фільтр дуже простий в експлуатації: при забрудненні пластини промиваються напором води, а по закінченню терміну служби замінюються на нові. Система відрізняється компактністю й ефективністю, особливо в тих випадках, коли водний ресурс обмежений. Продуктивність у різних моделях може коливатися в межах 5-40м3 на годину. Проте слід врахувати, що вартість нових картриджів досить висока.

Як вибрати фільтр для басейну

3. Пісочний. Дуже популярний вид фільтра для басейнів, і головна причина цього – його дешевизна. Конструктивно складається з бака і кварцового піску, що знаходиться всередині нього: пісок в даному випадку виступає фільтруючим речовиною. Розміри затриманих частинок складають 22-26 мкн, що значно більше попередніх двох різновидів. Однак, якщо враховувати той факт, що людина не здатна візуально зафіксувати частку менше 35 мкн, то такий показник виглядає як цілком прийнятний. Для чищення пісочних фільтрів використовується зворотний хід води, здійснюваний за допомогою вхідного в систему насоса. Крім цього, в конструкції пісочного фільтра наявна також вентиль і скіммер: вся система встановлюється на спеціальний піддон.