Опис баштових кранів Баштові крани використовуються повсюдно. Перший такий кран з'явився на початку минулого століття. Потім кран баштовий постійно вдосконалювався. Однак його пристрій принципово не змінювалося.

Зазвичай такий кран призначається для ведення робіт при будівництві і монтажі різних будівель і споруд, розвантаження і вантаження різних вантажів.

Основними елементами конструкції крана є вежа, робоча стріла, опорна частина, опорно-поворотний пристрій і кабіна управління. Башта може бути телескопічною або мати конструкцію типу решітки. Вона може збільшуватися у висоту, повертатися навколо своєї осі. На вежі встановлюється поворотний оголовок. Щоб врівноважити стрілу, до нього монтується спеціальний противагу. По стрілі, як правило, переміщується спеціальна вантажний візок з гакові підвіски.

Під час роботи стріла в залежності від її типу може підніматися і опускатися, змінювати свій виліт. При цьому вантаж піднімається за допомогою вантажної лебідки і вантажного каната. Кран також може переміщатися для зручності обслуговування робіт.

Він повертається за допомогою спеціального пристрою. До нього також відносяться майданчик, де монтується вежа, лебідки, механізм, що повертає всю конструкцію. Крім того, тут укладаються плити для противаги. Безпека роботи крана забезпечують спеціальні обмежувальні механізми. Для керування механізмами крана та забезпечення умов роботи кранівника встановлюється кабіна управління.

Найчастіше передбачається пересування кранів на майданчику на спеціальних рейках. Конструкції сучасних кранів зазвичай секційні. Вони забезпечують швидке проведення монтажних та демонтажних робіт і зручну перевезення до нового місця роботи. При цьому немає необхідності в додаткових спеціальних роботах і механізмах. Баштові крани розрізняються за типами, призначенням, ступеня мобільності, конструктивним особливостям. З їх допомогою можна виконати будь-які будівельні, монтажні та вантажні роботи.

Функціональні можливості сучасних баштових кранів наочно демонструють

rentakran.com.ua. Однойменна німецька машинобудівна корпорація, протягом багатьох років удосконалює виробництво баштових кранів. Вони відрізняються високою якістю, надійністю, безпекою та забезпечують світове лідерство у виробництві й сервісі цих машин. Тут можна вибрати конкретний виріб потрібної системи та класу потужності для вирішення будь-якої задачі.