Як заземлити ванну Актуальність заземлення ванн з'явилася в зв'язку із збільшенням кількості різних електричних пристроїв у межах ванної кімнати. Будучи сусідами з таким прекрасним провідником струму, як вода, вони становлять потенційну загрозу для життя людини.

Зрозуміло, що безпосередньо електричні прилади з ванною не з'єднані, однак цьому можуть посприяти численні металеві труби і кріплення, а також постійно підвищена вологість повітря.

Щоб зробити прийняття водних процедур безпечним, проводиться процедура заземлення ванною, дозволяє прибирати з металевої поверхні з'явилося напруження, і направляти його в землю. Раніше для цього вистачало простого з'єднання з каналізаційних чи водопровідних стояком. Проте в даний час ніхто не дасть гарантії, що сусіди знизу не замінили металеві труби на пластикові, таким чином зробивши відведення струму таким чином неможливим. Найбільш надійна точка для заземлення – спеціальна шина, розташована на електрощитку.

Що стосується процедури заземлення, то вона має свої особливості для кожного виду ванни:

1. Ванна старого зразка. У таких моделях заземляюча перемичка кріпиться на спеціально просвердлений отвір, яке краще всього зробити в ніжці вироби. Для кріплення використовується гайка, болт і шайба. Найзручніше змонтувати у ванній спеціальний розподільник, для підключення до нього всіх електричних і металевих елементів приміщення: від нього до заземлювальної шини прокладається окремий провід.

2. Чавунна. Сучасні моделі зазвичай мають спеціальні пелюстки для заземлення, до яких і кріпитися заземлюючий провід. При наявності поруч електрообладнання типу водонагрівачів, важливо також оснастити їх надійної заземлювальної перемичкою.

3. Акрилова. Хоч акрил сам по собі і не проводить струм, проте наявність у більшості моделях зміцнює металевої рами робить заземлення акрилових ванн обов'язковим заходом. Але навіть повністю діелектричні ванни при набиранні води

Як заземлити ванну
починають накопичувати статичну напругу, що при великій площі виробу може бути досить відчутно.

4. Джакузі. Подібні прилади напхані електротехнікою, тому заземлення їм не уникнути. По-перше, для таких ванн потрібно обладнати спеціальну заземленную розетку закритого типу, що захистити її від вологи. Підвідні дроти повинні мати подвійну ізоляцію, рекомендований переріз при цьому 3х2,5 мм. Щоб апаратура джакузі не ушкодилася внаслідок стрибків напруги, поза ванної кімнати встановлюється автомат на 16 А. Використання незаземленных розеток при експлуатації джакузі суворо забороняється.