Видаляємо оліфу з одягу і дерев'яних конструкцій Оліфа будь-якого виду має у складі сикатив, речовина, призначена забезпечити її висихання. Призначена оліфа для ґрунтовки дерев'яної поверхні, що підлягає покриттю фарбою.

Загрунтовані оліфою поверхні вимагають для їх фарбування, значно менший обсяг лакофарбового матеріалу.

Як і будь-яка інша речовина, оліфа пристає до одягу, яку потрібно очистити. Іноді потрібно зняти оліфу і з дерев'яних конструкцій.

Для видалення її плям з одягу застосовують засоби, що використовуються з метою усунення плям від рослинних масел і смол.

Щоб прибрати її з одягу або дерева буде потрібно: 100 грамів бензину, з однієї півлітрової пляшки розчинника для масляних фарб і уайт-спіриту, засіб для виведення плям, ганчір'я, губка.

Також можна скористатися бензином. З цією метою занурити дрантя або інше vetosh.com.ua в бензині і змочити їм заплямоване оліфою місце. Повторити дію, а потім запрати одяг звичайним способом.

З допомогою бензину видаляють оліфу і з дерев'яних конструкцій. Лише за цих обставин потрібно пам'ятати, що видалити можливо верхній її шар, так як вона дуже глибоко проникає в дерево. Для видалення її з більш глибоких шарів дерева, потрібно використовувати механічний спосіб видалення.

Замінити бензин, для видалення оліфи, можна і уайт-спиритом. Принцип видалення її такою ж, як і бензином. Потрібно змочити ганчірку в уайт-спіриті та змочувати нею пляма з оліфою поки воно не зникне з одягу. Потім одяг запрати.

Видаляємо оліфу з одягу і дерев'яних конструкцій
Видаляємо оліфу з одягу і дерев'яних конструкцій

Досить ефективно усувається оліфа з одягу з допомогою масляного розчинника. Пляму змочується розчинником і протирається дрантям, до тих пір, поки одяг стане чистою.

Оліфу неможливо видалити за допомогою ацетону, він не розчиняє олію і смоли.

Якщо у власника забрудненої у оліфу одягу, немає бажання вдаватися до допомоги вище перерахованих коштів, то він може використовувати будівельний фен: їм оліфа розігрівається і видаляється шляхом зіскоблювання.

Усувається оліфа з одягу з допомогою господарського засоби для виведення плям. Але тільки в тому випадку, якщо вона натуральна, без додання смол, наприклад лляна, так як оліфа з додаванням смол, засобом для виведення плям не видаляється.

Оліфу з додаванням смол можна видалити тільки за допомогою вище перерахованих коштів. Застосовуючи інші кошти, можна зіпсувати одяг.