Фарбування бетону кілька корисних порад Сірий і вельми сумний – саме так ще порівняно недавно можна було сказати про колір звичайного бетону. Проте використовувані у будівництві технології не стоять на одному місці і в даний момент фахівці у сфері архітектури та дизайну почали досить активно застосовувати при роботі з бетоном різні фарбувальні добавки, які ще називаються пігментами.

Що собою являють такі добавки?

Фарбування бетону кілька корисних порад
Для того, щоб розчин, призначений для виготовлення бетону, придбав якийсь певний колірний відтінок, в його склад додаються особливі фарбувальні компоненти. При цьому після висихання бетону, таким барвником добавок стають абсолютно не страшні, ні негативні впливу ультрафіолету, ні різні види атмосферних опадів. Однак все це, як правило, властиве тільки виключно порошкоподібною компонентів належної якості.

Фарбувальні добавки для бетону сьогодні можна розділити на наступні основні типи:
• Істинно органічні.
• Мінеральні або неорганічні.
• Металеві.

Пігменти мінерального типу також можна підрозділити на два окремих види – натуральні і виготовлені штучним способом. При цьому перший тип проводиться з компонентів природного походження за рахунок їх перемелювання, а другий – зі спеціального мінерального сировини, шляхом його термічної обробки.

Методики фарбування бетонних виробів

Фарбування бетону кілька корисних порад
Сьогодні при фарбуванні бетону зазвичай користуються двома спеціальними методиками. При першому фарбувальні пігменти додаються в розчин ще на стадії його підготовки, а другий передбачає фарбування вже повністю готового споруди або вироби.

Велика частина фахівців однозначно сходяться на думці, що перша технологія вважається найкращою, оскільки поверхні в цьому випадку забарвлюються максимально рівно і повністю по всій товщині. Завдяки цьому, навіть якщо такі поверхні починають поступово зношуються, їх колір абсолютно не змінюється.

Що ж стосується другого способу фарбування, то він найчастіше застосовується при роботі з різними монолітними конструкціями і з вже повністю готовими ЖБ-виробами. У подібній ситуації, завчасно приготовлена із спеціальних компонентів фарба дуже акуратно наноситься безпосередньо на вже затверділу бетонну поверхню. При цьому наноситься фарбувальний склад зазвичай проникає в бетон на глибину близько декількох міліметрів, залежно від застосовуваних при розведенні розчинів барвників (різного роду лаків і спеціальних гідрофобізаторів).