Способи продувки батареї опалення При настанні опалювального сезону іноді можна спостерігати втрату колишньої функціональності окремих радіаторів. Найбільш простий і быстроустраняемой причиною такої проблеми може бути елементарне скупчення повітря в трубі або батареї.

Вирішується така проблема стравлюванням зайвого повітря через спеціальний кран або заглушку. Причиною складнішою є наявність усередині радіатора пробки з накипу, інформацією, котра з'явилась у системі замість з теплоносієм. Також свою негативну роль відіграє накип, поступово яке утворюється на внутрішніх верстатах батареї, що також призводить до помітного зниження тепловіддачі приладу.

Для рішення подібних проблем існує кілька методів:

1. Гідравлічна продування. Є найбільш дієвому і дорогим способом чищення радіатора. Для цього з компресора в стояк під великим тиском подають воду і стиснене повітря, що призводить до нагнітання середовища: в результаті цього наліт і накип всередині батарей починають відшаровуватися. Особливо добре таким чином чистити чавунні радіатори: однак для цього знадобитися від'єднання і доставка нагрівального елемента в сервісний центр, оснащений відповідним обладнанням. Під час продування найчастіше застосовуються спеціальні розм'якчувач, прискорюють процес відшаровування нашарувань.

2. Індивідуальна чищення. Більш простий і дешевий спосіб, для чого необхідно зняти проблемний радіатор і промити гарячою водою, вливаючи її в один з патрубків. Під час цієї процедури радіатор потрібно періодично перевертати. Також потрібно пробувати зчищати внутрішню накип за допомогою дроту або прута. Сигналом до закінчення процедури є виходження з протилежного кінця чистої води.

Способи продувки батареї опалення

3. Кальцинорованная сода. Сам процес повністю ідентичний попередньому, проте гаряча вода на вході насичується содою, а протилежний патрубок закривають: ефект полягає в тому, щоб повністю заповнений содовим розчином радіатор міг деякий час постояти так. Розчин соди має здатність пом'якшувати внутрішню накип, для відшарування якої також можна створювати вібрацію при допомозі дерев'яного молотка, постукуючи нею по всьому тілу радіатора.

4. Пневмогидроимпульсивное промивання. Для здійснення подібної чистки застосовується спеціальний пістолет, здатний ефективно функціонувати в тому випадку, якщо перетин секцій не перевищує 15 див.