Який матеріал вибрати для скління теплиць Іноді виростити овочі на відкритому грунті майже неможливо, з-за несприятливого клімату. Щоб зібрати хороший урожай використовують теплиці або парники.

Завдяки цим конструкціям, свіжі овочі будуть на столі навіть у холодний період. Парники влаштовані таким чином, що рослини повністю захищені від зовнішнього впливу. До того ж теплиці не дадуть проникнути всередину різних шкідливих комах і птахів.

Ще 15 років тому для скління теплиці застосовувалося лише скло. У нього, звичайно, є незаперечні переваги, наприклад, пропуск денного світла. Разом з тим такий матеріал дуже крихкий, навіть невеликий град може сильно нашкодити. Тому краще використовувати більш сучасні елементи. До них відноситься поліетиленова і полівінілхлоридна плівка, стільниковий карбонат. Ці матеріали володіють еластичністю, невеликою вагою, прекрасною проникністю для сонячних променів. Всі типи поліамідних матеріалів здатні утримувати тепло в парниках. Можна склити акриловим склом або оргсклом.

Стільниковий полікарбонат проявляє відмінну ударну стійкість. Матеріал набагато міцніше скла, може протистояти ураганів та сильних опадів. Працювати з полікарбонатом просто і безпечно, він не покриється тріщинами, не розіб'ється. Панелі полікарбонату не бояться різкої зміни температури, придатні до використання від -45 до +120 градусів. Притому матеріал стійкий до впливу хімічних складів. За ступенем теплопровідності, він також перевершує скло.

Який матеріал вибрати для скління теплиць
Який матеріал вибрати для скління теплиць

Поліетиленова плівка може використовуватися як подвійна, так і одинарна. Подвійний варіант більш міцний, але в меншій мірі пропускає ультрафіолетові промені. Виробники пропонують ще армовану плівку, що включає три шари. Середній шар у такої плівки містить армуючу сітку, яка перешкоджає розтягуванню плівки, що є її основною перевагою.

Їх недоліків плівки можна відзначити недовговічність, термін її служби не перевищує 5 років. Тому часто потрібно заміна матеріалу, що збільшує витрати. Також плівка не може протистояти птахам, а всередині теплиці збирається конденсат, який призводить до утворення цвілі і шкідливих мікроорганізмів.

Акрилове скло або оргскло виробляють з термопластичної смоли. Матеріал проходить процедуру лиття або екструзії. Другий спосіб робить скло сприйнятливим до механічних впливів і неміцним. Оргскло має невелику вагу, показує хороші водовідштовхувальні властивості, дозволяє проникати сонячного світла. Енергозберігаючу фактуру можна матувати, так вона буде фільтрувати сонячне випромінювання, відповідно, скоротяться теплові втрати.