Які труби вибрати для опалення Ефективність системи опалення безпосередньо залежить від вибраних труб, тим більше, що під конкретні радіатори та котли підходять далеко не всі елементи.

Хоча в цілому може бути застосована будь-яка труба, але певні рекомендації щодо сумісності все ж є.

Найбільш популярними видами труб для опалення є:

1. Сталеві. Незважаючи на гарну міцність, даний вид труб може вигинати, розрізати і зварювати. Дуже корисна властивість сталевого трубопроводу – низький коефіцієнт розширення при нагріванні: це дозволяє їх бетонувати, без усякого побоювання. Що стосується різновидів, то зустрічаються сталеві труби паяного, шовного і безшовного типу. Кращим варіантом для опалення є безшовні вироби, з причини мінімального ризику виникнення протікання. При цьому важливо розуміти, що сталь не дуже добре чинить опір агресивним зовнішнім впливам типу корозії: стрибки тиску для неї теж критичні.

2. Мідні. Головне достоїнство мідної труби – висока стійкість до корозії: головне-уникати появи гальванічного пара, що з'являється при взаємодії з іншими металами. Тому такий тип труб найбільш підходить в тих випадках, коли є поліетиленове покриття. Що стосується опірності гідроудару, то вона у мідних труб набагато вище, ніж у сталевих. Вражає також параметр робочих температур – від -200 до +200.

3. Нержавіюча сталь. Добре переносять вплив корозії і мають досить велику пропускну спроможність. Скачки тиску також добре переносяться такий трубою, що і пояснює термін її служби в 100 і більше років.

4. Пластикові. В даний час такий вид труб опалення дуже популярний, так як здатний витримувати будь корозію. На відміну від металевих, пластикові труби дуже слабо проводять тепло, тому тепловтрати системи опалення буде помітно менше. Також дуже важливо практично повна відсутність шуму від протікаючої води. Монтується пластиковий трубопровід помітно простіше металевих.

Які труби вибрати для опалення

5. Металопластикові. Це різновид пластикових труб, де між шарами пластику знаходиться алюмінієва фольга. Поліетилен застосовується дуже міцний, з кордоном розриву в 70 бар. Шар алюмінію перешкоджає деформації труби і збільшення розмірів при нагріванні. Термін служби подібних виробів становить 50 років.

6. Поліетиленові. Крім стійкості до стирання і корозії, даний вид труб виділяється своєю екологічною чистотою, малою вагою, міцністю і гнучкістю.