Що таке гігієнічний душ Про переваги біде дуже багато сказано, проте розмістити його поруч з унітазом не завжди дозволяють розміри туалету. Альтернативним рішенням в цьому випадку є використання гігієнічного душу, який розміщують прямо над унітазом.

Існує кілька різновидів гігієнічного душу, що дозволяє підібрати для себе найбільш підходящий варіант:

1. Кришка-біде. Конструктивно це гігієнічний душ, вбудований в унітазну кришку. Існують електричні, неелектричні та керовані кришки-біде, а сама кришка може мати як форсунку, так і підігрів води з феном. Монтаж такого приладу здійснюється досить просто, однак вартість не з дешевих. У будь-якому випадку, зручність і економія простору компенсують такі витрати.

2. Унітаз-біде. У продажу існують унітази з вже вбудованим гігієнічним душем. Всередині чаші монтується статична або висувна форсунка, до якої підводиться за допомогою трубки. Змішувач може йти в комплекті з унітазом, біде, або його купують самостійно.

3. Настінний гігієнічний душ. Облаштувати унітаз-біде можна і самостійно, якщо поруч з унітазом змонтувати гігієнічний душ. Під час проведення гігієнічної процедури необхідно відкрити воду на змішувачі і скористатися лійкою, для зручності оснащеної пусковою кнопкою для води. Для зручності існує варіант використання термостатного змішувача, що дозволяє задавати необхідну температуру води, в подальшому не витрачаючи на це час. Якщо установка додаткової раковини не намічається, краще всього застосувати змішувач без виливу: в таких моделях лійка оснащена запірним клапаном. В комплект

Що таке гігієнічний душ
такого змішувача, як правило, входить і настінний тримач, який кріплять з однією з сторін від унітазу, за бажанням господарів. У випадках, коли в туалеті додатково монтується раковина, то має сенс встановити один змішувач і для неї, і для гігієнічного душу. Такий варіант виглядає краще, адже змішувачі мають схильність згодом давати протікання, а наявність раковини створює у такому разі необхідну безпеку.

Монтаж гігієнічного душу в туалеті може бути здійснено в будь-який час: підключення здійснюється до вже прокладених комунікацій, для цього вибирається найбільш близькорозташованих елемент. Вибираючи між металопластиковими і мідними трубами для підключення води, краще всього вибрати останній варіант.