Навіщо потрібен кран Маєвського Причиною скупчення повітря всередині опалювальних трубопроводів в основному є різкі перепади тиску теплоносія. В результаті утворюється пробка, утрудняющая циркуляцію нагрітої води.

Для вирішення цієї проблеми найчастіше застосовується кран Маєвського автоматичного типу, що дозволяє стравлювати повітря, тим самим збільшуючи працездатність опалювальних комунікацій. Цей елемент дуже поширений, і має просту конструкцію.

За своїм внутрішнім устроєм кран Маєвського відноситься до голчастим повітряних клапанів, де сама назва вказує на принцип його роботи. Найпростіші моделі мають всього два складових елементи – металевий корпус і канонічний гвинт. Дуже важливо, щоб обидві деталі мали щільне прилягання, дозволяє теплоносію добре утримуватися всередині трубопроводу.

Повітряні клапана найчастіше виготовляються з латуні, що дозволяє не бояться дії корозії. Поверх латунного корпусу дуже часто надівається кожух з пластику, з розташованим всередині сталевим голчастим затворником. Залежно від виробника, обертання пластикового корпусу може здійснюється в різних площинах – горизонтальній, або по гранях затискної гайки.

Особливості внутрішнього устрою крана формують принцип його функціонування. Місце монтажу пристрою – пробка-заглушка батареї, або найвища точка всієї системи. Пересування внутрішнього голчастого клапана здійснюється за рахунок запірного гвинта, положення якого встановлюється ручним способом, або викруткою. Окремі моделі можуть мати у своєму наборі ключ-чотиригранник, що робить регулювання крана більш простий. Особливо це стосується тих випадків, коли в силу свого розташування дотягнутися до крана рукою не надається можливим.

Навіщо потрібен кран Маєвського

Кран Маєвського призначений для стравлювання із системи зайвого повітря. На думку фахівців, таким елементом бажано оснащувати кожну систему опалення. При стояковой системі подачі теплоносія кран Маєвського монтується тільки в квартирі верхнього поверху, а при горизонтальній розводці – на кожному радіаторі. Нерідко пристрій можна зустріти також на сушилах.

Випускання повітря не є чимось складним, і цілком може бути проведено самостійно. Перед початком процесу під клапан рекомендується підставити глибоку посудину і запастися ганчіркою. Далі кран повертається на один поворот проти годинникової стрілки: це робиться за допомогою викрутки або спеціальним ключем. Після цього повітря починає виходити, і якщо його дуже багато, можна додати ще півоберта. Процес вважається завершеним, коли шипіння повітря припиняється: після це кран закривається назад, при чому максимально щільно.