Справи скляні Щоб замінити розбите скло у вікні, засклити лоджію або веранду на дачі, не обов'язково самому займатися розкриємо різкої цього примхливого в обробці матеріалу.

Достатньо зайти в майстерню, де вам швидко і за відносно невелику плату наріжуть скла, після чого ви самі зможете поставити їх на місце.

Ширину і довжину стекол вам необхідно задати на 3...4 мм менше відповідних розмірів отвору. Не полінуйтеся і заміряйте всі його чотири сторони, а не як зазвичай — два. Часто, особливо на саморобних і виготовлених кустарним способом рамах боку отворів під скла бувають не рівні. Якщо різниця — 1...2 мм, на неї можна не звертати уваги, а якщо більше, треба записати всі чотири розміру і визначити де знаходиться кут, близький до прямого. Тоді майстер відріже скло з необхідними розмірами.

Якщо нарізка проводиться при вас, позначте крейдою номер кожного скла, що дозволить потім швидко визначити, яке з них куди ставити і як розташувати. При точно виконаних вимірах і акуратною різанні є майже повна гарантія того, що скла добре увійдуть в отвори.

Але буває, що навіть при цих умовах скло не підходить (немає прямих кутів або нерівні боку отворів). У цьому випадку, повертаючи скло різними сторонами, подивіться, при якому становищі воно точніше відповідає отвору.

Справи скляні
Якщо кромки скла в окремих місцях виходять за кордон фальца на 1... 1,5 мм (наприклад, нерівний скол в кінці реза), їх можна стесати точильним бруском або наждачним папером, наверненої на брусок. Якщо різниця між розмірами скла і фальца більше, то виступ можна ліквідувати плоскогубцями, захоплюючи і выкрашивая ними смужки по 2-3 мм. Потім це місце треба зачистити бруском.

Якщо невідповідність розмірів виявилося на значній довжині, можна підрізати відповідну сторону отвору на рамі. Це можна зробити вузькою (4-5 мм) стамескою, кінцевий або дисковою фрезою. Якщо ні того, ні іншого інструменту у вас немає, вибрати невеликі поглиблення трикутної форми можна ножем-косяком або широкої стамескою.

Справи скляні
При підгонці скла не забудьте подивитися, в одній площині знаходяться всі чотири сторони прорізу. Якщо немає, то їх треба підрівняти. Буває, що при усушці навіть заводських рам починають виступати сучки. Тоді ці виступи необхідно стесати. При цьому треба враховувати, що скло допускає досить незначний вигин, причому плавний.

Якщо рама була вже підготовлена до фарбування або вже пофарбована, не забудьте допрацьовані місця привести у відповідності з усіма іншими. Віконною замазкою для закріплення скла зараз майже не користуються, так як вона недовговічна. Воліють закріплювати скла штапиками брусочками відповідного перерізу. Нарізають спочатку вертикальні штапики за розмірами отвору, потім горизонтальні - від лівого вставленого штапика до правого.

Найбільш рівні проструганные боку штапика повинні виходити на фальци, щоб штапик щільно докладав до скла і рами. Штапики промащують з усіх боків оліфою. На готові штапики похило набивають цвяхи, як правило, довжиною 30 мм з кроком 100-150 мм