Робимо верандние рами При будівництві дачного будиночка нерідко виникає проблема, пов'язана з відсутністю верандных рам потрібних розмірів. Однак не все втрачено, якщо ви запаслися брусками відповідного перерізу.

Пропонуємо нескладну технологію самостійного виготовлення цих елементів «столярки».

Щоб виготовити просту верандную рам, зовсім не потрібно володіти особливими професійними навичками — з роботою впорається більшість домашніх майстрів. www.postroil.com складається з брусків обв'язки, що утворюють його контур, і горбильков, які ділять раму на окремі частини або «скла». Для роботи потрібні сухі і рівні бруски хвойних деревних порід перерізом 40x60 мм — для обв'язки палітурки і 40x40 мм — для горбильков. З інструментів, крім звичайних столярних, непогано б мати електричну дискову пилу, електрорубанок, дриль ручний фрезер.

Готують www.postroil.com так. Спочатку їх стругають у відповідності з заданими розмірами перерізів, а потім нарізають по довжині точно в розмір. Після цього на www.postroil.com відзначають ті ребра, уздовж яких передбачається вибрати фальц (чверть) для скла. www.postroil.com при цьому віддається тій частині заготовки, де кількість сучків найменше, а структура деревини найбільш прямослойная. Вибрані ребра обробляють фасонною фрезою і лише після цього дисковою пилкою вирізають фальци. Завдяки саме такій послідовності дій одночасно вирішують дві задачі: вибирають чверть для установки стекол і заготовляють акуратні фасонні штапики .

Основа рами — бруски обв'язки. Найпростіше з'єднати їх під прямим кутом, однак рама буде виглядати більш елегантно, якщо зробити стик під кутом 45° До того ж таке з'єднання більш міцне, так як збільшується площа контакту деталей, що сполучаються.

Робимо верандние рами

Пиляти бруски треба дуже точно. Навіть найменше відхилення від заданого кута може призвести до того, що не буде витримана прямокутність рами, або стик брусків виявиться нещільним. В роботі допоможе звичайний стусло і спеціальна ножівка, призначена для пропилювання пазів в широких заготівлях і підгонки деталей при їх складанні. Верх полотна такої ножівки посилений сталевим обушком, що збільшує її жорсткість, а дрібні зубці мають форму рівнобедреного трикутника.

Однак якою б тонкою не була www.postroil.com кожен зріз слід ретельно обробити: прибрати «бахрому» з тильної сторони заготовки і зачистити всю поверхню зрізу. Лише тоді з'єднання буде щільним. Але навіть цього виявиться недостатньо, якщо такий www.postroil.com («на вус», як називають його столяри) не скріпити додатково. Наприклад, досить простий і надійний спосіб з'єднання — за допомогою вставних шипів з фанери. Для цього скошені кінці брусків обв'язки прорізають дисковою пилкою.

Вихід Н пильного диска над столом (у мм) можна достатньо точно визначити, скориставшись простим співвідношенням:
H = 0,15 D +0,5, де D — діаметр пильного диска, мм, — товщина оброблюваного бруска мм.

Очевидно, що ширина пропилу повинна відповідати товщині шипа, тому якщо за один прохід не вдається цього досягти, то повторюють операцію.

Замість фанери можна використовувати пластини твердих порід дерева, наприклад, паркетні дощечки. При виготовленні такого типу слід звернути увагу на те, щоб волокна в ньому не збігалися з лінією стику, в іншому випадку шип після жорсткої фіксації в пазах може легко зламатися.

Після того, як www.postroil.com обв'язки підготовлені до збірки, приступають до розмітки інших сполук — контуру рами з горбылька-ми. Для цього вертикальні бруски обв'язки прикладають бічними поверхнями один до одного і розмічають гнізда для горизонтальних горбильков. Бруски запиливают на глибину фальца, а потім за допомогою ручного фрезера вибирають незда. Останню операцію можна виконати і звичайної стамескою. Аналогічним чином готують горизонтальні елементи плетіння для вставки горбильков вертикального набору. Останні для більшої міцності рами розташовують у суміжних рядах вразбежку.

Після того, як всі деталі підготовлені, поетапно збирають раму. Тут доцільно скористатися шаблоном прямого кута, що представляє собою лист фанери з прибитими до нього брусками. Бруски обв'язки слід зістиковувати попарно, вставляючи в пропили шипи і змащуючи всі з'єднання клеєм ПВА. Щоб у процесі роботи не порушилася прямокутність зчленування, кути рами фіксують тимчасовими технологічними -стяжками. Якщо підготовчі операції виконані точно, то прямокутність рами гарантована.

Подальші дії очевидні. В гнізда вертикальних брусків обв'язки встановлюють на клею горизонтальні горбильки, а між ними і брусками обв'язки — брусочки вертикального набору. Для додання міцності всієї конструкції кожне зчленування засверливают і скріплюють шкантами, які також можна виготовити самостійно з прямошаруватої твердої деревини (дуб, граб, клен, ясен).

Після висихання клею всі виступаючі частини шкантов і фанерних вставок обрізають врівень та зашлифовывают. Зібрану раму укладають фальцом вниз, а потім кожну клітинку палітурки обробляють по периметру ручним фрезером. Фасонні округлені кути в зчленуваннях не тільки привабливо виглядають, але і підвищують міцність з'єднань.