Облицювання фасаду за допомогою натурального каменю Різні види природного каменю вже досить давно застосовують при здійсненні ремонтних як, так і оздоблювальних робіт. Найбільш високою популярністю, натуральний камінь користується в якості матеріалу для облицювання фасадів різних будівель.

Подібний варіант облицювання може виконуватися двома способами, суцільним або частковим.

Перша технологія передбачає обробку повністю всій поверхні, а друга – лише її окремих елементів, для отримання необхідного декоративного ефекту. У ході виконання таких робіт може застосовуватися як натуральний необроблений матеріал, так і каміння, піддані особливій обробці. Але є й альтернатива, якщо купити декоративний камінь в Мінську замість натурального каменю.

Облицювання фасаду за допомогою натурального каменю
Облицювання фасаду за допомогою натурального каменю

Монтаж такого матеріалу може здійснюватися самими різними способами. Досить часто, для більшої виразності і оригінальності, застосовується так званий комбінований метод обробки, що передбачає використання різноманітних декоративних вставок і фрагментів, а також створення абстрактних візерунків.

Підібраний і укладений за всіма правилами камінь зможе з легкістю прослужити досить довгі роки, не вимагаючи при цьому, до себе додаткового догляду. В процесі монтажу облицювання з природного каменю, необхідно обов'язково з особливою ретельністю дотримуватися всі етапи оздоблювальних робіт, і суворо дотримуватися технології.

Перед тим, як починати процес укладання матеріалу, площину стіни слід обов'язково вивірити за допомогою зважування. У разі виявлення горбів і западин, поверхні біля стін необхідно вирівняти. Підготовка ж до встановлення самих кам'яних облицювальних плит, зазвичай проводиться в спеціальних майстернях, з допомогою особливого обладнання. Там, в плитах спочатку пробивають кріпильні отвори і гнізда, а потім здійснюють їх сортування по відтінку забарвлення і фактури.

Облицювання фасаду за допомогою натурального каменю
Облицювання фасаду за допомогою натурального каменю

Якщо при облицюванні використовуються досить важкі плити, то їх монтаж зазвичай здійснюється за рахунок спеціальних якорів або Т-образних милиць. Їх кріплення, при цьому, проводиться строго врівень з верхніми краями плит. Всі видимі кінці кріпильних елементів, після закінчення всіх монтажних робіт, загинають розклинюють або з допомогою сталевих клинів в своїх гніздах, а потім зашпаровують розчином.

У випадку обробки круглих, квадратних або багатогранних колон, для кріплення плит застосовуються особливі гаки, які завчасно прикріплюються до колоні за допомогою хомутів. При монтажі на фасаді облицювання з натурального каменю, бажано користуватися тільки морозостійкими клеять складами і, при досить частому впливі води, додатково обробляти її поверхню спеціальними водовідштовхувальними розчинами.