Чим покрити вагонку в лазні Для обробки внутрішніх приміщень лазні зазвичай використовують натуральну вагонку. Але, як відомо, деревина швидко псується під впливом великої вологості і температури, тому поверхня вагонки необхідно покрити захисним шаром, що запобігає появі цвілі, грибка, гниття, втрату кольору і утворення тріщин.

При цьому використовується речовина не повинна виділяти абсолютно ніяких токсичних речовин, як у звичайних умовах, так і при нагріванні. Тому звичайні лаки можна відразу виключити з цього переліку, адже вони не відповідають експлуатаційним вимогам.

Для специфічних умов лазні і парилки можуть підійти наступні речовини:

#10004; Акрилак. Може давати прозору або тонований захисну плівку. Водовідштовхувальне і грязевідталкуючи речовина, що перешкоджає появі цвілі. Їм можна покривати як дерев'яні, так і бетонні споруди.

При роботі з акрилаком слід дотримувати наступні рекомендації:

#10102; Використовувати речовину необхідно при температурі від +5 градусів.
#10103; Вологість у приміщенні не повинна бути нижче, ніж 75%.
#10104; Перед лакуванням поверхню вагонки необхідно очистити від бруду і пошліфувати. Також необхідно провести зволоження.
#10105; Акрилак необхідно наносити в два шари, перший з них зазвичай розводять водою.

#10004; Аквалак. Схожий за складом та технічними показниками з акрилаком, але взагалі не виділяє запаху. Особливо зручний для вживання у парильнях.

Крім спеціального лаку, вагонку усередині лазень часто покривають маслами і просоченнями, для її захисту від впливу вологи, мікроорганізмів і шкідливих комах. Просочення рекомендується провести ще до початку монтажу вагонки, це дає можливість обробити обидві сторони матеріалу. При цьому вибираються речовини на основі натуральних компонентів, не виділяють при нагріванні ніяких токсичних речовин. У разі масла – це склади на лляній основі, куди зазвичай додають натуральні ароматизуючі речовини. Звичайні фарби, лаки для таких цілей не підійде, навіть якщо вони не містити токсичні речовини. Причина тут в паронепроникності звичайних покриттів, а це послужить швидкого псування деревини в специфічних умовах лазні або парилки. Просочення, використовувані усередині лазень, зазвичай мають водну або олійну основу. Для створення захисного шару на поверхні деревини в лазнях іноді використовують віск. Він хоч і дорогий, але відмінно справляється із захисними функціями для вагонки в умовах великої вологості і температури.