Бордюри особливості виробництва та види Бордюри – це вироби з бетону, застосовувані в якості бар'єру біля доріг, при огородженні будівельних об'єктів, облагороджуванні дитячих майданчиків, оснащенні стоянок та інших об'єктів.

Нерідко ці матеріали використовуються, як декор. Ними оснащують паркові зони, а також задіють під час виконання ландшафтних робіт. Бордюри захищають дорожні траси і тротуари, зменшуючи ризик їх розмивання. Як же виробляються бордюри?

Виготовляється бетонна продукція згідно ГОСТам та іншим нормативним документам. Побачити, як відбувається весь процес, можна завітавши stroytehnika-rifey.ru якого спрямоване на випуск бордюрів. Варто зазначити, що технологія виготовлення цих матеріалів передбачає послідовне виконання певних операцій. На початку циклу готується суміш. Складові вибираються згідно функціонального призначення продукції. Сировина ретельно перемішується. З цією метою використовуються бетонозмішувачі. Щоб надати виробу певної забарвлення, на етапі перемішування в розчин додається барвник.

Готова однорідна маса розсипається по формах. Потім ємності заливається вода. На наступному етапі форми поміщаються на вібраційні пристрої. Останні можуть відрізнятися модифікацією і технологічним циклом. Виброперессование дозволяє протягом короткого часу надати виробу потрібну форму. Подальша завдання – сушка блоків. Цей процес може відбуватися природним шляхом або за допомогою пропарювальної камери.

Під час виробництва бордюрів прийнято використовувати бетони виключно важких марок, наприклад, 22, 30, 50. Щоб вироби стали максимально міцними, виконується армування. З цією метою використовуються різні сталеві конструкції: каркаси і дроту. У деяких випадках може застосовуватися напружена сталь. Щоб забезпечити зручність при транспортуванні і навантаженні, кожен бордюр оснащується з двох сторін монтажними петлями.

Сьогодні виробники випускають найрізноманітніші stroytehnika-rifey.ru відрізняються функціональним призначенням, зовнішніми характеристиками, складом та експлуатаційними властивостями. На ринку можна зустріти дорожні та тротуарні, а також магістральні, садові та інші різновиди. Згідно ГОСТу бордюри класифікуються і за розмірами, і за формою. Більш детальну інформацію можна отримати, вивчивши відповідну технічну документацію.