Керамічна цегла та його види Цегла, який отримується шляхом випалення в печі, називається керамічною цеглою. Керамічна цегла виходить під час випалу глин або їх сумішей в печі. Проводиться одинарний або полуторний цегла розміру стаціонарного типу.

Для одинарної цегли ці розміри складають 250х120х65 мм. Для полуторного 250х120х88 мм. Так, цегла керамічна одинарна за своїм призначенням поділяється на лицьовій, рядовий, пічної. Найчастіше це виріб виготовляється з глини, в основному червоний. Це виріб при температурі 1000 градусів за Цельсієм в печі проходить випалення.

Цегла може бути виготовлений двома способами. Найбільш поширеним є перший спосіб – це пластичний метод, коли глиняну масу, яка має вологість від 17 до 30 відсотків, піддають видавлюванню із стрічкового пресу, а потім випалу. Відмінність другого способу полягає в підготовці сирцю. Сирець формують сильним пресуванням з глиняної маси, вологість якої становить від 8 до 10 відсотків.

Керамічна цегла та його види
Вироблена другим способом керамічна цегла використовувати в приміщеннях, що мають високу вологість, не рекомендують. Різновидів керамічної цегли чимало. Це порожнистий або як його ще називають дірчастий, самонесучий або економічний цегла.

Є будівельний або повнотіла, облицювальна, має свої підвиди, фасонний, фасадна, глазурований і т. д. Керамічна цегла розрізняється також за рельєфному чи гладкому типу по фактурі поверхонь. Виріб, незважаючи на поширену думку, буває не тільки червоним, а й помаранчевим і жовтим.