Що таке ОСП-плити, і де застосовуються Однією з альтернативних деревині оздоблень є орієнтовано-стружкова плита, завдяки оригінальність пресування посідає провідні позиції за якістю серед схожих матеріалів.

ОСП-плити дуже добре протистоять волозі, що дає можливість застосовувати їх як усередині приміщень, так і в умовах вулиці. При цьому матеріал має класифікацію за міцністю від 1 до 4, що дозволяє підбирати найбільш підходящий варіант, для тієї чи іншої ситуації. На відміну від інших стружкових плит, кріпильні елементи дуже добре триматися на поверхні ОСП, а натуральність входять до складу компонентів дозволяє застосовувати їх в житлових приміщеннях.

Що стосується будівельних робіт, то ОСП найчастіше застосовуються на таких ділянках:

1. Каркасні конструкції. Для виготовлення стіни може бути використаний як дерев'яна, так і металевий каркас: кріплення ОСП при цьому здійснюються в будь-якому напрямку. При необхідності зробити проріз це може здійснюватися як на землі, так і безпосередньо в конструкції. Каркасні будинки на основі ОСП зводяться дуже швидко, орієнтуючись на покрокову інструкцію. При цьому зовнішній каркас вимагає застосування ОСП4 – найміцнішим з усіх.

2. Покрівля. Фрезерування ОСП проводиться з усіх чотирьох сторін, що дає можливість застосовувати її при покрівельних роботах. В тому числі це стосується тих випадках, коли необхідна суцільна опалубка під бітумну заливку. Так як кріплення плит здійснюється до крокв, кріпити їх треба дуже міцно, щоб уникнути подальших перекосів. На цій ділянці застосовується також ОСП №4.

Що таке ОСП-плити, і де застосовуються

3. Обшивка всередині. Дуже зручний і надійний матеріал для подібних робіт, при цьому на стінах і стелі застосовують ОСП №1-2, а на підлозі - №3-4.

4. Фасад. Обшиваючи фасад за допомогою ОСП, вся конструкція виходить щільною, що у випадку з каркасними будинками дуже важливо. Так як плити пластичні, то ними обшиваються, в тому числі, площини, що мають криволінійну конфігурація: в цьому випадку застосовують ОСП №4.

Найкращий час для робіт за допомогою ОСП – суха спекотна погода. Кріпильні елементи при цьому розміщують на відстані 10 мм і більше від краю, що дає можливість уникати тресканія.