Вибираємо кахель для ванної Під час підготовки до ремонту необхідно вирішити безліч питань по вибору цікавого дизайну, матеріалів для ремонту, красивої обробки. І один з важливих моментів - як правильно вибрати керамічну плитку для ванної кімнати?

Керамічна плитка (кахель) для ванної поділяється на підлогову і настінну (облицювальний). Як правило, плитка випускається колекціями вже в комплекті, куди включені також декоративні елементи і різні аксесуари. Колекція об'єднана загальною стилістикою (тематикою), представлена в єдиній колірній гаммі і з характерним візерунком.

Слід уважно підходити до вибору кахлю від компанії mega-kafel.ru і не купувати для стін підлогову плитку і навпаки. Адже ці плитки значимо відрізняються за своїми характеристиками.

• Структура настінного кахлю м'якше, ніж структура підлогового. Настінний легко ріжеться, і тому його нескладно буде підганяти до різних вигинів ванної кімнати. Підлоговий кахель має більш щільну структуру і, відповідно, зносостійкість у нього набагато вище.

• Підлоговий кахель має вологонепроникність краще, ніж настінний. Настінний кахель для ванної рекомендується вибирати з 20-процентним водопоглинанням.

• Настінну плитку не рекомендується укладати на підлогу також і з тієї причини, що малюнок на ній досить швидко зітреться.

• Порівняно з облицювальною плиткою, на підлозі має велику стійкість до стирання і миючим хімічних реагентів.

Який же розмір кахлю підібрати для невеликої ванної кімнати?

Для просторої ванної кімнати розмір керамічної плитки не настільки важливий. Тут величезний простір для уяви: можна використовувати і великі плитки, і мозаїчну облицювання, комбінувати плитки різні за розміром, обсягом і навіть викладати цілі панно на всю стіну.

А ось для маленької ванної слід дуже ретельно продумувати розмір і настінного і підлогового покриття. Всупереч розхожій думці, що для маленької ванної краще вибирати тільки невелику плитку, а то й мозаїку, слід сказати, що дрібна плитка візуально може істотно зменшити простір. Також помилкою і використання великої, масивної плитки, особливо якщо колір затірки швів буде контрастним.

Для маленької ванної кімнати кращим варіант – плитка середнього розміру (20х20см чи 20х30см) і для стін і для підлоги. Якщо в невеликій ванній невисокі стелі, то вертикальне укладання прямокутної плитки візуально підніме стелю, а розширити невеликий простір кімнати можна, використовуючи горизонтальну укладання прямокутної плитки. Кахель на підлозі в такій ванні рекомендується укладати по діагоналі.

Яку кольорову гаму слід вибрати, щоб візуально розширити межі ванної?

Колір плитки ванній не повинен бути надто яскравим (червоним, оранжевим, жовтим). Навіть якщо відразу вам сподобаються такі соковиті кольори, то з часом вони будуть вас дратувати і не дадуть розслабитися і відпочити.

Фахівці радять вибирати для кахлю у ванну класичні, нейтральні колірні гами. Наприклад, для маленької ванної дуже добре підходить плитка білого кольору або кольору слонової кістки або топленого молока. Така плитка розширить простір. У сучасних колекціях плиток для білого кахлю пропонується безліч додаткових елементів, аксесуарів різних кольорів і фактур, які прикрасять білу ванну, і вона не буде виглядати нудно.

Слід уникати використання занадто темною, чорної плитки для облицювання стін. Це зменшує простір і може тиснути, діяти гнітюче.

Керамічна плитка в синій або зеленій колірній гамі створить у ванній відчуття прохолоди і свіжості, а ось кавово-бежева гама плитки додасть ванній кімнаті теплоту і затишок.

При виборі плитки для ванної, звертайте увагу на всі деталі, дотримуйтесь рекомендацій. Проявіть свою фантазію - створіть свою унікальну ванну кімнату, якою могли б пишатися!