Засоби проти гниття деревини Деревина широко використовується в будівництві тисячі років, і, судячи з усього, ця тенденція буде зберігатися і надалі. Серед безлічі переваг дерева, один його недолік приносить досить багато клопоту: мова йде про гниття, і супроводжуючим його іншим біологічним проблемам.

Основною причиною таких процесів є волога, при чому мова йде як про підвищеної вологості повітря, так і наявності її в самому матеріалі. Іншими причинами утворення гнилі може стати застояне повітря, коливання температури повітря та прямий контакт з грунтом.

Для захисту деревини від гниття застосовуються такі методи:

1. Профілактика. Для будівництва зрубу рекомендується застосовувати тільки суху деревину: при чому її сушка повинна проводитися з дотриманням усіх норм. Дерев'яні будинки потрібно обов'язково ставити на фундаменти, оскільки прямий контакт із землею призведе до швидкого руйнування споруди. Особливий захист потрібно торцях бруса або колод, так як саме через ці ділянки цвіль проникає всередину матеріалу. Зазвичай це здійснюється застосуванням оббивки з дощок: крім цього, необхідні щорічні перевірки стану конструкцій.

2. Антисептичні засоби. Сучасний ринок пропонує великий вибір водорозчинних антисептиків, для яких характерно швидке висихання, без особливого запаху. Такі кошти досить добре захищають стіни, стелі, підлоги та інші поверхні. Однак, якщо деревина має постійний контакт з водою, краще їх не застосовувати: кращим виходом в такій ситуації

Засоби проти гниття деревини
є використання водотталкивающих засобів, здатних глибоко просочувати матеріал. Однак слід знати, що вони мають різкий запах. Якщо мова йде про сухої дерев'яної поверхні не в житловому приміщенні, то його можна захистити недорогим засобом, що мають олійну основу. Дуже хорошими відгуками користуються сучасні засоби комбінованого типу, здатні забезпечити не тільки захист від плісняви, але надати дерев'яній поверхні пожежну стійкість.

Незважаючи на наявність безлічі різновидів в магазинних полицях антисептиків для деревини, деякі рекомендації допоможуть зробити оптимальний вибір. Наприклад, якщо в обробці потребує дерев'яна конструкція на вулиці або підлогу чорнового типу, то кращим варіантом буде трудновиводімиє антисептик, навіть незважаючи на його неприємні запах. Для обробки лад, перекриттів, фундаментів та інших конструкцій, для яких важливо уникнути деформації, краще всього скористатися спеціальними просоченнями, які не тільки захищають від гниття, а й перешкоджають усушению, розтріскування і усадки.