Обробка кухонного стелі гіпсокартоном Цей матеріал користується заслуженою популярністю у створенні гладких і рівних поверхонь. Він допоможе приховати всі дефекти стелі, електропроводку, володіє хорошою звукоізоляцією.

До того ж легко чиститься і миється.

З його допомогою можна відійти від традиційного освітлення, коли в центрі одна люстра, а використовувати точкові світильники, яскравіше освітити одну зону і притемняя іншу. У кухні завжди вологість трохи вище, ніж в інших приміщеннях, тому краще використовувати вологостійкі види гіпсокартону.
Зробити стелю можна простим, плоским або з виступами. Спорудити таку конструкцію нескладно самостійно, маючи необхідні інструменти і набравшись терпіння, так як всі роботи, починаючи з попередніх розрахунків і закінчуючи монтажем, зажадають особливої ретельності.

Монтаж гіпсокартону

Обробка кухонного стелі гіпсокартоном
Найпростіше змонтувати однорівневий стелю. Перед початком робіт треба визначитися з освітленням, від цього залежить висота виробу. Для одного центрального джерела світла достатньо 5 см, а для точкових – від 10 см, щоб уникнути перегріву. Спочатку знаходять найнижчу точку на стелі, ставлять позначку, спускаються нижче на 25 мм і роблять такі позначки по всьому периметру стелі, застосовуючи рівень. Далі прикріплюють підвіси для направляючого профілю, потім і сам профіль.

Для того щоб стеля з часом не провис і не зламався скоби-підвіси треба кріпити металевими дюбелями. Якщо передбачається освітлення, то проводять електропроводку. Після спорудження каркаса переходять до кріплення листів гіпсокартону. Кріплять на шурупи, витримуючи між ними 15-20 см. У потрібних місцях вирізують отвори для світильників.

Оздоблювальні роботи

Обробка кухонного стелі гіпсокартоном
Коли монтаж стелі виконано, приступають до обробки. За допомогою шпаклівки обробляють стики між стіною і стелею. Для запобігання тріщин між листами гіпсокартону приклеюють армуючу сітку, а потім шпаклюють у кілька шарів. Просохнув, потовк готовий, його можна пофарбувати або обклеїти шпалерами. На кухні краще фарба. Підійде водоемульсійна або акрилова, матова або глянсова.

Красивий глянсовий блиск можна отримати тільки на ідеально рівних поверхнях, а матова застосовна для стелі без помітних вад і який повністю не шпаклювали. Для більшого ефекту можна використовувати світлодіодне підсвічування, яка найбільш виграшно виглядає у вечірній час. У невеликих кухнях на стелю наносять різноманітні малюнки, візерунки. Варіантів для творчості – маса, а такий матеріал, як гіпсокартон з легкістю допоможе реалізувати їх.