Різновиди карнизів для штор Незважаючи на появу цілого ряду більш сучасних засобів для захисту від проникаючої через вікно сонячного світла і огляду з вулиці, штори не втрачають своїх позицій, залишаючись найбільш популярним матеріалом у цьому відношенні.

Ефективність функціонування штор, як правило, залежить від двох складових: якість тканини і надійність карниза. При чому, карниз повинен бути не тільки надійним, але і зручним в експлуатації. У продажу можна зустріти безліч різновидів карнизів для штор, які класифікуються по цілому ряду показників.

Перший з них – це різновиди за місцем кріплення:

1. Настінні. В комплект таких карнизів входять спеціальний кронштейни, на які проводиться кріплення карниза. Такий варіант не відрізняється особливою надійністю, адже завдяки спрацюванню плеча сили відбувається навантаження на кріпильні шурупи, і з часом, вони виймаються зі стіни, і кріплення відривається. Тому, дані тип кріплення більше підійде для легких штор з невеликою функціональним навантаженням на пристрій. Цей суттєвий недолік виробник намагається компенсувати шикарним зовнішнім виглядом, виробляє значну декорирующее враження.

2. Стельові. Відрізняється набагато більшою надійність, хоча по вигляду не так ефектні. Іноді карнизну рейку намагаються сховати за допомогою поглиблення в стелі або з допомогою фальшпанелей.

Що стосується конструкції карниза, то тут можна зустріти три варіанти:

1. Струнний. Пересування кріпильних гачків проводиться з натягнутим всередині корпусу струнах. Відрізняються простотою і можливістю швидкого ремонту або заміни окремих елементів, у разі пошкодження. Проте натяг струн створює додаткове навантаження на деталі корпусу, що прискорює їх знос.

2. Трубчастий. В даному варіанті гачки виготовляються у вигляді кілець, що переміщаються по напрямних трубках. Зазвичай така модель конструкції притаманна настінним карнизів. З точки зору функціональності, не самий кращий варіант, так як з часом відбувається накопичення бруду з поверхні трубок, що утрудняє переміщення кілець.

Різновиди карнизів для штор

3. Профільні. Даний принцип пристрою направляючої для кілець зазвичай використовується в стельових карнизах. Являє собою рейку з пазами, за якими і відбувається ковзання гачків.

Що стосується матеріалу виготовлення, карнизи для штор найчастіше бувають пластиковими, металевими і дерев'яними. Металеві найчастіше виготовляються з алюмінію, і відрізняються найбільшою надійністю.