Характеристики вітражних стель Вітражні стелі є новинкою в сфері будівництва, будучи одним з найкрасивіших і дорогий способів обробки стелі. Історія застосування вітражів в якості обробки приміщень налічує кілька сотень років, але раніше це привілеєм елітних споруд – палаців, храмів, церков.

Завдяки сучасним технологіям декоруванні стелі вітражами стало доступне широкій масі населення. Вони являють собою розмальовані елементи квадратної форми, зібрані і закріплюють на спеціальній підвісної конструкції, розташованої трохи нижче основи.

Отримана вітражна поверхня має цілий ряд переваг:

1. Простота в монтажі. Особливо, якщо стеля має плоску поверхню, установка кріпильної системи не представляє ніякої праці. При цьому основну поверхню взагалі не потрібно обробляти, адже вона повністю закривається вітражами. Якщо стеля має складну конфігурацію, і в цьому випадку монтаж вітражного стелі займе менше часу, чим, приміром, стяжка.

2. Простота догляду. Рекомендації по експлуатації стелі дуже прості: берегти від механічних пошкоджень і час від часу протирати вологою ганчіркою. У разі пошкодження однієї з панелей її легко замінити, без демонтажу всієї системи.

3. Тривалий термін служби. При належному і дбайливому догляді така стеля здатний прослужити десятки років.

4. Екологічність. Основа матеріалу вітражів – скло, що відрізняється досконалою нешкідливістю для здоров'я людей. Це ж стосується і вітражних фарб, на застосування яких не існує жодних обмежень, що стосується житлових приміщень.

5. Стійкість до вологи. Через складових матеріалів покриття відмінно переносить вплив вологи (у тому числі пряме). В окремих випадках вітражний стелю здатний виступити в ролі гідроізоляції.

6. Декоруючі властивості. Вітражі відрізняються красою і естетичністю, і саме з причини своєї неповторності їх дуже часто вибирають в якості обробки для стелі в будинку. Вони здатні доповнити будь-оригінальний дизайн, так як існує великий вибір відтінків і кольорів покриття. Особливо красивою виходить оздоблення купольних форм з допомогою вітражів. Існує цілий ряд нестандартних форм вітражних панелей – квітки, пелюстки, тварини, багатокутники і т. п.

Завдяки своїм незвичайним дизайнерським можливостям вітражні стелі знаходять своє широке застосування в приватному будівництві, а також при декоруванні культурних та громадських закладів.