Роль садових огорож в ландшафтному дизайні Оформлення садових огорож розкривають великі можливості для особистої творчості на присадибній ділянці, граючи вже не просто функціональну роль того чи іншого огорожі, але перетворюючись у дуже ефектний декоративний елемент.

Особливо в цьому щодо досягли успіху живоплоти, у створенні яких використовуються дерева, чагарники або плетуться ліани. Якщо перші два види рослин здатні самі по собі формувати необхідні обриси, то для ліан знадобиться основа у вигляді решітки або каркаса.

В першу чергу живоплоти виконують свої основну функцію обрамлення дачної ділянки, але при цьому є можливість зробити їх максимально наближеними до навколишнього ландшафту. В результаті такого підходу перехід між садом і навколишнім ландшафтом буде набагато більш природним, без різких сторонніх форм кам'яного або металевого типу.

Функція створення природних кордонів для саду – не єдина можливість живоплотів. Наприклад, дерева можуть послужити прекрасною вітрозахистом для внутрішнього садового простору. Також набагато затишніше себе відчувати захищеним від зовнішніх цікавих поглядів, ховаючись за щільною стіною дерев і чагарників.

Дуже гарні живі огорожі для позначення різних зон дачної ділянки. Це можуть бути як акуратно висаджені ряди декоративних рослин, що позначають території з різною функціональною приналежністю, так і більш об'ємні форми рослинності, здатні добре замаскувати непривабливі господарські будівлі. Таким чином декоруються також зони відпочинку, спортивних ігор і особистого усамітнення у вигляді альтанок і садових столиків.

При виборі підходящої рослинності особливе увага приділяється листяних і хвойних деревах і чагарниках. Хвойні огорожі зазвичай вимагають більшої старанності на початковому етапі створення живоплоту, зате згодом будуть радувати око стабільним

Роль садових огорож в ландшафтному дизайні
вічнозеленим обрамленням. Дуже часто в цьому плані застосовується звичайна ялина, здатна створити достатньо високу і щільну загорожу. Елітні ділянки зазвичай декоруються більш дорогий її різновидом – ялиною блакитний: сосни в цьому відношенні цілком підходящий варіант. Дуже солідні живі огорожі виходять із самшиту, характеризуються дуже зручною в цьому відношенні багатою і окресленої листям.

Любителі більш округлих форм дуже люблять ту західної породи. Вона дуже невибаглива, здатна відмінно переносити зимові холоди, протистояти садовим хвороб і шкідливих комах. Що ж до грунту, то тут теж особливих обмежень немає, хіба що є рекомендація висаджувати ту у більш вологі місця. Дуже зручні для оформлення живоплотів чагарники листяні типу, завдяки своїй невибагливості до погодних умов і особливостей грунту. Як правило, подібні огорожі стрижуть два рази в рік, створюючи необхідні обриси.