Як зробити стяжку пофарбованої стіни Під час ремонту старих будинків досить часто доводиться стикатися з проблемою, коли стіни покриті масляною фарбою: це буває, як правило, в кухнях та коридорах.

Для того, щоб такі вирівняти стіни, необхідно робити стяжку, або покривати їх гіпсокартоном. Варіант з гіпсокартоном не завжди прийнятний, так як він, по-перше, веде до додаткових фінансових витрат (найчастіше подвійним), по-друге, це зменшує загальну площу приміщення за рахунок конструкції каркаса.

Тому залишається тільки один вихід – робити стяжку. Але проблема в тому, що розчин штукатурки має дуже погану адгезію з гладкими фарбованими стінами, і ризикувати з безпосередньою штукатуркою поверх фарби не рекомендується: це часто призводить до подальшого отпаданию цілих фрагментів стяжки в процесі експлуатації.

Для подолання цієї труднощі існують такі варіанти:

#10102; Зняти фарбу. Самий надійний спосіб з точки зору подальшої гарантії якості. Але це зробити не завжди легко: олійна фарба часто тримається дуже міцно, і процес демонтажу займе чимало часу і сили. Для його здійснення застосовують як ручні інструменти – кирку, сокиру, молоток, зубило, залізну щітку, так і механічні – шліфувальну машинку, дриль з насадкою. Існують також спеціальні рідини для зняття фарби, але, як показує практика, застосовувати їх на великих площах недоцільно з фінансової точки зору.

Як зробити стяжку пофарбованої стіни
Як зробити стяжку пофарбованої стіни

#10103; Зробити насічку. Менш трудомісткий спосіб – він полягає в нанесенні гострим сокиркою насічки по всій поверхні пофарбованих стін, з наступною грунтовкою і штукатуркою стартовою сумішшю. Цей спосіб можна застосувати у випадку, коли накладається вирівнюючий шар не буде перевищувати 5-10мм, у іншому випадку буде існувати ризик отваливания.

#10104; Прикріпити сітку. У випадках, коли для вирівнювання необхідно наносити значний штукатурний шар (понад 10 мм), а витрачати час і сили на збивання фарби немає бажання, можна застосувати штукатурну металеву сітку: вона кріпиться на дюбеля по всій площі стін, і вже поверх неї виробляти вирівнювальні штукатурні роботи. Є ще варіант з малярською капроновою сіткою, але під неї необхідно зробити легку насічку по фарбі, і вона зможе гарантувати надійність при вирівнюванні легкого і середнього ступеня.

Після того, як був застосований один з перерахованих вище способів, можна без побоювання проводити штукатурні роботи, будь-яким видом суміші, не побоюючись за остаточний результат.