Як вибрати розетку У сучасному світі без використання розеток неможливо собі уявити повноцінне функціонування будь-якого приміщення. Крім звичайних побутових приладів, які використовують струм 220 В, існують пристрої і з більш низкоточным споживанням – телефони, музичні динаміки, антенні кабелі і т.

п. Ці потреби також забезпечуються електричними розетками спеціальних видів.

Що стосується стандартних розеток, які мають напругу 220 В, то, за типом роз'єму, вони поділяються на три види:

1. Радянські. Такі зразки ще іноді зустрічаються, і відрізняються недостатньо жорсткою посадкою вилки, що призводить до поганого контакту. Такі розетки вже зняті з виробництва.

2. Європейські. Ці розетки практично не маю вад, хоча посадка відрізняється великою щільністю, що призводить до деяких труднощів при витягуванні вилки. Відрізняються значною глибиною посадкового місця і круглою формою отворів під вилку. Відрізняються великою різноманітністю моделей і вартості.

3. Американські. Форма прямокутних прорізів розрахована під використання тонких пластичних вилок. Контакт у таких розетках не дуже хороший, та й вони практично не застосовуються в нашій країні.

4. Універсальна. У цьому пристрої передбачена можливість поєднання європейських і американських типів вилки, зустрічається в основному на обладнанні іноземного виробництва.

Роль заземлення при роботі окремих приладів і обладнання важко переоцінити, особливо це стосується зразків великої потужності: вони можуть пробивати струмом різної сили при зіткненні з ними. Щоб уникнути таких явищ, і передбачена спеціальна система, що включає в себе заземлений кабель і спеціальний тип розеток, до яких він приєднується. Розетки без заземлення застосовуються для забезпечення роботи малопотужних побутових приладів.

Що стосується типу розміщення на стіні, то розетки можуть бути накладними і вбудованими. Під накладну розетку не потрібно вирізати на стіні спеціальну нішу, вона кріпиться поверх підстави на пару саморізів. Однак, з міркувань естетичності та зручності, найчастіше в побуті застосовують розетки вбудованого типу, коли весь її механізм ховається в стіну. Різновидом таких пристроїв є висувна розетка, застосовувана на стільницях.

Як вибрати розетку

Для підвищення функціональності окремі моделі розеток оснащуються додатковими пристроями. Кришкою оснащують найчастіше розетки з міркувань вологозахисту: такі моделі призначені для функціонування в умовах вулиці або в приміщеннях з підвищеною вологістю. Захист від дітей забезпечується наявністю спеціальних обмежувачів на вході для вилки, які відсуваються при підключенні електроприладу. Окремі моделі розеток оснащують спеціальними программирующимися таймерами, що дозволяють задавати режим роботи для окремих приладів.