Як самостійно встановити сходи в приватному будинку Найчастіше заміські будинки зводяться якщо не два-три поверхи, то хоча б з мансардою. Тому без сходи в цій справі обійтися навряд чи вийде. В цілому процес її встановлення не можна назвати дуже легким, однак, беручи до уваги кілька порад, даних тут, з цим завданням цілком можна впоратися самостійно.

Насамперед потрібно визначити місце розташування майбутньої конструкції. Тут потрібно подивитися, щоб сходи не зайняла потрібне у приміщеннях місце, проте, і в користуванні вона повинна бути зручною. Також існує ряд будівельних норм, що визначають безпеку користування нею, і вони теж повинні бути враховані при виборі місця.

Основними конструкціями сходів є наступні:

#10004; маршові;

#10004; на больцах;

#10004; гвинтові.

Найпоширеніший вид – це, звичайно, маршові сходи. Вони виготовляються з прямих маршів, на які кріпляться сходинки. По краях встановлюються перила. Така конструкція встановлюється, як правило, під кутом не більше 45 градусів до підлоги. Чим менше буде нахил маршу, тим більшу площу займе сходи.

Інший вид сходів – це сходи на больцах. Вони дуже схожі на маршові, однак у них відсутні несучі балки. Ці сходи кріпляться на одну із стін. Таке кріплення вимагає дуже ретельного вибору матеріалу для сходів зазвичай це сходи з дерева які можна замовити тут www.lignarius.ru. У цьому випадку Каркас виконується з металу, а проступи можуть бути не лише дерев'яними, але також скляними або кам'яними. Поручень відповідно буде монтуватися тільки на одній стороні, оскільки з іншого боку розташована стіна.

У цього виду конструкції є певні переваги перед маршової. По-перше, вона не обов'язково має бути прямий, отже, є можливість заощадити місце. По-друге, через відсутність стиків дерев'яних частин не виникає скрип, як у випадку з маршовими сходами. І, по-третє, завжди при необхідності можна буде замінити якусь частину конструкції, оскільки сходи на больцах є розбірними. А в якості недоліку слід зазначити обов'язковий кріплення на стіну, тобто в цьому випадку існують обмеження при виборі місця розташування сходів.

Третій вид сходової конструкції – гвинтова. Вона зручна тим, що є самою компактною з розглянутих варіантів. Також монтувати її досить просто. Для цього спочатку на обраному місці встановлюється центральна вертикальна опора, на яку потім кріпляться сходинки. При цьому щаблі розташовуються відверно. Зручність користування такою сходами визначається її шириною. А на ширину, в свою чергу, впливає наявна площа.

Як показує практика, зазвичай, за умови достатньої площі, в приватних будинках встановлюють маршові сходи. Для виробництва монтажних робіт спочатку треба розрахувати її параметри. Звичайно, всі будинки індивідуальні, і розрахунки повинні робитися в залежності від вихідних умов, але є і, свого роду, усереднені дані, які можна прийняти за основу. Марш повинен мати нахил в межах 35-45 градусів, висота сходинки – приблизно 15-20 сантиметрів, а ширина не менше 20 сантиметрів. Схематично можна представити розрахунок у вигляді прямокутного трикутника, де вертикальний катет дорівнює суму висоти нижнього поверху і товщини перекриттів, горизонтальний – це підошва сходів. Тоді гіпотенуза дорівнює довжині сходового маршу. Кількість ступенів буде визначатися як результат ділення вертикального катета на висоту сходинки (в середньому, як було сказано, вона становить 20 сантиметрів). Тільки треба врахувати, що остання сходинка буде збігатися з поверхнею підлоги верхнього поверху.