Спосіб заливки фундаменту Заливка фундаменту – один з головних етапів будівництва будинку. При порушенні правил заливки фундаменту різко зменшується експлуатаційний термін будівлі, просідання будинку в перші роки побудови, з'являються тріщини в стінах.

Заливка фундаменту складається з наступних етапів:
1. Розмітка фундаменту.
2. Засипка першого шару фундаменту (подушки).
3. Спорудження опалубки.
4. Армування.
5. Заливка.

При будівництві фундаменту необхідно суворо дотримуватися заздалегідь підготовленого проекту.

Підготовчі роботи

Перший крок установки фундаменту – розмітка меж. В залежності від проекту під фундамент риють траншею або яму. Після інших земляних робіт укладається подушка. Вибір матеріалу для подушки залежить від багатьох факторів: ціна, рівень ґрунтових вод, необхідна міцність та інші.

Спосіб заливки фундаменту
Наступний крок – установка опалубки. Товщину дощок і висоту опалубки розраховують відповідно до розмірів майбутнього фундаменту. Слід звернути увагу на зміцнення опалубки. Після заливки не буде можливості змінювати або закріплювати опалубку.

Далі йде армування фундаменту. Максимальні навантаження припадає на верхню і нижню частину фундаменту. Для армування у більшості випадків використовують арматуру. Відстань між прутами і розмір клітинки вказується в проекті.

Заливка фундаменту

Спосіб заливки залежить від фінансових можливостей. Заливати фундамент можна вручну або з допомогою спеціального міксера. Заливка вручну більш економічна.

При заливці фундаменту вручну слід врахувати, що залити фундамент за «один раз» не вдасться, тому це потрібно робити областями. По ходу заливки суміш потрібно утрамбовувати до появи на поверхні відповідного речовини з наступним його видаленням. Це робиться для видалення повітря з суміші. Не дотримання цього правила сильно послабить конструкцію фундаменту.

Для повного застигання фундаменту необхідно близько п'яти тижнів. Не рекомендується проводити заливку фундаменту при температурі нижче нуля.

Спосіб заливки фундаменту
Перевага заливки фундаменту за допомогою міксера полягає в тому, що заливка відбувається протягом одного дня, на відміну від заливки вручну. Перший крок – замовлення бетонної суміші.

Обсяг необхідного замовлення вважаємо за формулою V=a*b*c, де a, b, c – довжина, висота і ширина траншеї або котловану. Замовляти потрібно з урахуванням запасу 10 - 15%.

Необхідно забезпечити вільний доступ міксера до місця заливки. При заливанні необхідно рівномірно розподіляти бетон по області заливки. Так само необхідно позбутися від повітря всередині залитого бетону і зібрати выделившееся речовина.