Як грамотно облаштувати гараж У випадку, якщо вам багато часу доводиться проводити в гаражі, напевно, не раз з'являлася думка про те, яким чином його можна було б облаштувати. Причин цього може бути багато: той же безлад, що відволікають від роботи, незручне розташування верстата або постійні валяються під ногами гайки і болти, яким не знаходиться місця.

Естетика гаража полягає в ергономіці, що дозволить вам комфортно користуватися в цьому приміщенні усіма необхідними інструментами. Основний принцип гаражного облаштування полягає в тому, що кожен інструмент повинен знаходиться на своєму місці.

Банки, як застаріла ємність для зберігання

Багато років наші діди дотримувалися однієї старої гаражної традиції – зберігали різний дріб'язок, таку як цвяхи, шайби, гайки і так далі, у використаних порожніх банках. При необхідності використовувати конкретний шуруп, необхідно висипати весь вміст такої ємності, що не дуже зручно.

Позбутися від цієї традиції можна шляхом придбання старого валізи, який налічуватиме близько 40 – 50 відділень, призначених для тих самих цвяхів та гайок. Рекомендується вибирати ящик або валізу з запасом, так як кількість інструментів росте з кожним роком. На даний момент доступна продаж мінімийок, з допомогою якої можна не тільки швидко вимити машину, але і прибрати в гаражі після перестановки.

Облаштування верстата

При частій роботі в гаражі, багато вдаються до використання верстата, який повинен бути правильно встановлено, що забезпечить зручність його користування. Для зручної роботи рекомендується вибирати верстак наступних розмірів: ширина – 70 – 80 см, довжина – 2 – 3 метри. Але даний пункт, в першу чергу залежить від того, скільки у вашому гаражі вільного простору.

Як грамотно облаштувати гараж
Як грамотно облаштувати гараж

Для надійної роботи встановлюємо верстак на металевий каркас. Рекомендується застосувати підлогове покриття з того ж металу, застосувавши пластини розмірів 15х15 див. Щоб інструмент не виробляв додаткового шуму, між пластинами і підлогою, можна прокласти прокладку з гуми, товщина якої повинна бути не менше 3 див.

Часто біля верстака лежить чимало різних інструментів. Найбільш оптимальним рішенням, яке дозволить легко розмістити їх, є облаштування закріпленої на стіні металевої пластини, оснащеної гачками. Монтуйте їх таким чином, щоб інструменти можна було не тільки підвішувати, але і укладати. По боках споруджуємо спеціальні полички, призначені для зберігання електроінструменту. Щоб запобігти їх падіння, полички оснащуємо бортиками.

Стелажі для зберігання обладнання

Найчастіше, в гаражі зберігається чимало інструментів, до використання яких доводиться вдаватися не так часто. Їм теж потрібно окреме місце в приміщенні, з чим відмінно впораються або полиці або стелажі. Рекомендується зробити їх в 50 – 100 см шириною, ступеневої плану.